Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna www.rzeczpospolita2015.fora.pl
Symulacja Polityczna
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kanał 5
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Wiadomości z kraju
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dalewin
Dziennikarze



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 783
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 18:36, 25 Lut 2014    Temat postu:

Cytat:



Warszawa w przeddzień wyborów stoi w ruinie, kruszy się, a wyborców trzeba ewakuować do innych miast

Przynajmniej taki jasny komunikat otrzymujemy od niektórych stacji radiowych. Redakcja Kanału 5 właściwie nie ma nic do tych przekazów poza delikatną sugestią, że wydają nam się tworzone pod konkretną opcję polityczną. A może nie konkretną ale pod te które są opozycyjne do Nowej Prawicy. Nie uważamy tego też za nic złego, ale wychwyciliśmy smaczek z dość nudnawej Kampanii Wyborczej i to w przeddzień ciszy wyborczej. Nagle okazuje się, że pół Warszawy tak naprawdę powinno zostać wyburzone dla bezpieczeństwa obywateli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dalewin
Dziennikarze



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 783
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro 19:56, 26 Lut 2014    Temat postu:

Cytat:
Po wyborach. Sondaże nie po raz pierwszy kłamały

Wiele mogliśmy się spodziewać po tej kampanii samorządowej. Mogła być bajecznie nudna albo bajecznie ciekawa i barwna. Nie była ani taka ani taka. Słowo "Wyważona" to też zbyt dużo ale i trochę za mało.

Kampania po prostu była. Tak naprawdę każda partia czekała na swoją bombę którą wysadzała w momencie i miejscu którego się nikt nie spodziewał. Przypomnijmy chociażby osobiste wstawiennictwo Ministra Siemieńczuka który niczym burza przeszedł przez wszystkie miasta wojewódzkie (skąd on miał na to siłę?), małe miasteczka, wsie i chyba Siemieńczuka można było nawet znaleźć za sałatą w lodówce i w puszcze sardynek.

Kompletne przetasowanie jeżeli chodzi o nastroje wyborcze nie nastąpiło. Okazało się, że sondaże dotyczące wyborów Parlamentarnych okazały się bardziej miarodajne niż te ściśle do samorządowych. Co zadecydowało o takiej różnicy? Nie wiemy. Teraz czas na dogrywkę w II turze wyborów Prezydenckich. Bardzo ważne, że nie zobaczymy w niej Prezydenta Warszawy, Kazimierza Marcinkiewicza a tym samym Marcinkiewicz prowadzi dalej historyczną tendencję na dwie kadencje Prezydentów. Drugi Gronkiewicz-Waltz? Oby nie było referendum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dalewin
Dziennikarze



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 783
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 9:46, 01 Mar 2014    Temat postu:

Cytat:
Wybory samorządowe bezsprzecznie wygrała koalicja

Obserwujemy wahające się ale zawsze w miarę stabilnie poparcie partii koalicyjnych. Wybory samorządowe to potwierdziły. W większości województw większość leży po stronie PPL-RR. Oznacza to jednak, że partia Kozłowskiej będzie musiała albo wyciszyć się, albo naturalnie wchłonąć się w Ruch Rozwoju. Istnienie tak wyrazistej lewicy w koalicji może nie podobać się Premier Radziwiłł.

Wybory pokazały też, że Prawica ma silną pozycję na "rynku politycznym". Oznacz to, że w Polsce coraz bardziej rysuje się wizja dwóch dominujących partii bowiem wręcz naturalnym będzie ścisła koalicja zarówno PPL-RR jak i PIS-NP. Mniejsze partie zostaną wchłonięte tak jak to dzieje się trochę mimowolnie z lewicą.

Z resztą mamy ostatnio przykład tego, jak władze mniejszych partii zdają sobie sprawę z konieczności jednoczenia tak by uszczknąć swój kawałek tortu. Indywidualne projekty ewidentnie nie wypaliły i coraz bardziej staje się oczywiste, że nie utrzymają się takie partie jak KPR, RLN, Radykalna lewica czy Narodowy Front Ludowy. Te dwie ostatnio połączył się więc na rynku mniejszych partii zostaje KPR i RLN które jednak są zbyt radykalne dla NP jak i PiS. Nie widać też szans na ich połączenie tak jak było to z RL i NFL.

Po wyborach zajdą napewno wielkie zmiany. Nastąpi przetasowanie na rynku a następnie rewizja programów. Prawo i Sprawiedliwość już w trakcie wyborów ogłaszało Kongres na którym dojdzie do zmian w partii. Oznacza to, że ewidentnie szykują się do "walki o stołek". Możliwe też, że i koalicja będzie chciała wprowadzać u siebie zmiany tym bardziej, że jest już półmetek rządów a partie nadal nie pokazują wyników działalności rad programowych.


Ostatnio zmieniony przez Dalewin dnia Sob 9:46, 01 Mar 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 14466
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 12:36, 01 Mar 2014    Temat postu:

og: a co ma partia Kozłowskiej do PPL-RR?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Renata Charleson
Porozumienie Centrum "Razem"



Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 2568
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 15:05, 01 Mar 2014    Temat postu:

Og: dywagacja taka moja
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dalewin
Dziennikarze



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 783
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 21:49, 03 Mar 2014    Temat postu:

Cytat:




Kongres Specjalny Prawa i Sprawiedliwości

W dniu .... 2018 roku, odbył się Specjalny kongres Prawa i Sprawiedliwości, zwołany specjalnie po wyborach samorządowych. Kongres przygotowywany był od dłuższego czasu bowiem strategia Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich miesiącach znacznie się zmieniała zaś dostosowanie partii do aktualnych realiów politycznych stało się kluczowe do utrzymania pozytywnego trendu w budowaniu poparcia społecznego.

W Sali Kongresowej PKiN zebrało się gro członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Trzydniowe obrady zakończyły się całkowitym sukcesem gdzie podjęto decyzję o wprowadzeniu w życie nowego Statutu partii, nowej Deklaracji Programowej a także powołano nowe władze wedle nowego statutu. Prawo i Sprawiedliwość stało się od tego momentu partią nowoczesnej i postępowej prawicy doskonale przygotowaną do podjęcia nowej roli w dominowaniu Polskiej sceny politycznej.

Kongres podjął decyzje które od tej chwili stworzą idealną alternatywę dla opozycyjnych do PiS partii. Program oparty na solidaryźmie, konserwatyzmie poglądowym ale równocześnie akceptującym zasady wolnego rynku i wspierającym jego mechanizmy. Nowy wizerunek Prawa i Sprawiedliwości, tak daleki od niekorzystnych analogii sprawi, że obywatele trzymają realną alternatywę do rządów PPL i RR.

Pod koniec kongresu przemówił nowy-stary przewodniczący Partii:

Paweł Dziekanowski napisał:
Ponad sto lat temu odzyskaliśmy niepodległość. Duma i godność jest podstawą naszej narodowości. Przez lata zaborów, okupacji i walki z przeważającymi siłami wroga ciągle nasz naród trwał, niezapominanie o wartościach i tradycji przez lata trzymało nasz naród w przysłowiowej "kupie". Jedność i braterstwo przegoniły bolszewików z naszego kraju. Wielkim minusem społeczeństwa jest to, że jednoczymy się tylko i wyłącznie wtedy, gdy wróg puka do naszych bram. PiS wychodzi do ludzi, wychodzi do podzielonego społeczeństwa. Razem przecież możemy więcej!

III Rzeczypospolita musi być państwem w pełni demokratycznym, zapewnienie bezpieczeństwa narodowego, osobistego i socjalnego jest priorytetem. Pokazujemy, że jesteśmy partią pro publico bono, kierujemy się dobrem publicznym. Modernizacja, przygotowywanie armii do nowoczesnej wojny jest celem ważnym, o którym w Polsce niektórzy zapominają. Kupno nowych czołgów i innych bojowych pojazdów, rozwój obronny kraju zarówno na lądzie jak i w powietrzu powinien być stale zapewniany. To, że osiągnięto kamień milowy w jakichś sprawach nie oznacza, że w tej długiej i trudnej drodze można zatrzymywać się chociaż na chwilę.




Nowe struktury Prawa i Sprawiedliwości będzie trzeba dopiero przegrupować i przygotować wedle nowego statutu ale działania już się zaczęły. Między innymi odstąpiono od niejasnego klucza nominacji na Wiceprzewodniczących na rzecz reprezentacji poglądów frakcji obecnych w strukturach PiS. Dodatkowo utworzono stanowisko Sekretarza Rady Krajowej który odpowiada za organizację merytoryczną partii. W tej osobie Renata Charleson-Kujawiak która również wystąpiła na scenie:


Renata Charleson-Kujawiak napisał:
Wyciągnęliśmy wnioski z wyborów. Ten kongres jest wyśmienitym przykładem jak powinna funkcjonować każda partia polityczna która rozumie co musi zmienić i chce to zmieniać. Polska i Polacy zasługują na więcej, i to więcej da Prawo i Sprawiedliwość! Szanowni delegaci. Udało nam się w ciągu ostatnich dni stworzyć coś czego nie udało się zrobić przez wiele lat. Od momentu uchwalenia nowego statutu, nowego programu, Prawo i Sprawiedliwość stało się partią dla wszystkich. Partią która odpowiada oczekiwaniom wszystkich Polaków. Przede wszystkim Prawo i Sprawiedliwość stawia na dialog i kompromis. Tego kompromisu w debacie politycznej i między nami samymi, Polakami, zabrakło. Nasz program jest połączeniem szlachetnych idei. Jest połączeniem troski o obywatela z równoczesnym poszanowaniem jego wolności i prawa do decydowania o sobie. Nie ograniczamy niczego w Polakach a dajemy im siłę i wsparcie.

Nowy program daje nadzieję na lepsze jutro. Jutro w którym Państwo wspiera obywatela całą mocą. I nie tylko wspiera najbiedniejszych, choć tych otaczamy specjalną opieką i najwyższą troską. Wspiera też przedsiębiorców by mogli spokojnie napędzać wzrost gospodarczy, dawać pracę i wyciągać tych którzy sobie nie mogli dotychczas radzić, z kryzysu.

Jesteśmy teraz partią socjalną, konserwatywną ale też wolnorynkową. Rozumiemy mechanizmy kierujące kapitalistyczną gospodarką, nie negujemy ich a wykorzystujemy do tego by w Polsce wreszcie żyło się lepiej! Żeby Polacy czuli, że tu jest ich dom i miejsce w którym będą się rodzić, żyć i umierać. Już nigdy nikt nie wyjedzie za granicę za chlebem! Jesteśmy tego gwarantem.

Polacy! Wybierzcie Prawo i Sprawiedliwość!





Kluczowe zagadnienia kongresu zawarto w kilku punktach:

Cytat:
Najważniejsze ustalenia kongresu
-Demokratyzacja struktur oraz umożliwienie uczestnictwa we władzach partii osób o predefiniowanych poglądach gospodarczych
- Nacisk na regionalne struktury partii z równoczesnym wzmocnieniem mandatu przewodniczącego partii jako wybieranego przez delegatów kół regionalnych
- Znaczne pogłębienie roli Prawa i Sprawiedliwości w życiu społecznym poprzez promowanie otwartej struktury oraz otwartości na współpracę różnych środowisk
- Reprezentowanie interesów wspólnych zamiast ścisłego ukierunkowania na jedną grupę społeczną
- Promowanie rozwiązań polubownych, mediacji oraz kompromisu zamiast sztywnego i niezmienianego poglądu
- Udostępnienie członkostwa w Partii szerszemu gronu obywateli
- Powołanie Rady Programowej która faktycznie i aktywnie tworzy program partii i działa na zasadach pełnej współpracy między zarządem a radą
- Prawo i Sprawiedliwość będzie aktywnie reagować na wydarzenia w kraju poprzez osobę Sekretarza a zarazem Rzecznika Partii
- Prawo i Sprawiedliwość będzie co miesiąc bądź częściej organizowała konferencje prasowe w których podsumowywać będzie jej działalność w ostatnim miesiącu (bądź okresie).
- Będziemy organizować specjalne debaty społeczne na temat ustaw które PiS będzie chciało wprowadzić w życie (konsultacje) oraz debaty nad obecnie proponowanymi przez partie opozycyjne do PiS ustawami tak by w sejmie reprezentować szersze spektrum poglądowe.


Niedługo odbędzie się zaplanowany cykl spotkań z obywatelami oraz szeroka kampania promująca nowy wizerunek Prawa i Sprawiedliwości. Celem jest dotarcie do wszystkich obywateli oraz ich uświadomienie jak ważne decyzje zostały na kongresie podjęte i jak bardzo Prawo i Sprawiedliwość kieruje swoje kroki w kierunki państwa Obywatelskiego i Solidarnego.


Ostatnio zmieniony przez Dalewin dnia Pon 21:50, 03 Mar 2014, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dalewin
Dziennikarze



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 783
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro 12:59, 05 Mar 2014    Temat postu:

Cytat:
Konflikty narodowościowe przybierają na sile. Robi się nie spokojnie na Krymie i na Białorusi.

Ostatnie doniesienia o migracji Tatarów na Krym i konfliktów na tym tle w tej autonomicznym okręgu Ukrainy właściwie wpasowują się w ostatnie działania Basków czy Szkotów. Podobnie Katalonia chce mieć swój udział w niepokojach.

Problemem współczesnej europy jest to, że w tym pędzie do niwelacji podziałów i granic zapomina się o tym, że części składowe Unii Europejskiej czyli jednolite Państwa, mają problem z utrzymaniem w swoich granicach okręgów które miały pełną autonomię. Politycy wychodzą z założenia, że skoro i tak nie ma granic, to dlaczego nie możemy poszerzyć swoich prerogatyw względem urzędów centralnych?

Podobnie dzieje się też w samych semi-narodach. Chcą one wykorzystywać fakt, że utrzymuje się wciąż politykę multikulturową w krajach starej Unii. Budzi to poważne komplikacje bowiem podnoszą się głosy, że pozwala się na osiadanie przybyszom z zagranicy, nadaje często obywatelstwa, a równocześnie nie pozwala się na większą samorządność różnych kultur w jednym państwie.

Misz masz polityki i tendencji do wyróżniania się jest bolączką całego świata, nie tylko Unii. Najlepszym przykładem z resztą jest Afryka. Tam wszystko już dawno wymknęło się spod kontroli mimo, że była możliwość rozsądnego wytyczania granic tak by problemów uniknąć. Europa nie ma tego komfortu. Wszystko tutaj zadziało się już setki lat temu poprzez przede wszystkim silne rządy Monarchów i po prostu przyłączanie terenów i traktowania ich jak odrębne Państwo. Dobrym przykładem, pozytywnym w sensie, jest Republika Federalna Niemiec. Ale tam różnice były tylko polityczne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dalewin
Dziennikarze



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 783
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro 13:03, 05 Mar 2014    Temat postu:

Cytat:



Czy Białoruś ma szanse na demokratyzację?

Wiele osób cieszy się z tego, że Łukaszenko wreszcie podupadł na zdrowiu. Podejrzewamy, że nie tylko sami Białorusini a właściwie opozycja do władz Łukaszenki się cieszy, ale też wielu polityków w Europie.

Relacje z Mińska i Grodna to przeplatanki rozradowanych obywateli Białorusi, jednak nie wiadomo czy jest to tylko wycinek społeczeństwa który zawsze popierał opozycję, czy po prostu zryw społeczny. Z drugiej strony, Łukaszenka który w sierpniu skończył 64 lata, może być już zbyt "stary" by rządzić twardą ręką i możliwe, że głównym rozgrywającym jest teraz Wojsko albo "Dwór" Łukaszenki. Eksperci mówią, że nie ma raczej szans na "Białoruską Wiosnę" i należy spodziewać się raczej krawego rozprawienia się z manifestującymi obywatelami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dalewin
Dziennikarze



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 783
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 22:19, 07 Mar 2014    Temat postu:

Cytat:




W Hotelu Sheraton w Warszawie, odbyła się konferencja połączona Nowej Prawicy oraz Prawa i Sprawiedliwości. Konferencja dotyczyła rozpoczęcia współpracy politycznej obydwu partii oraz wprowadzenie w życie projektu "Konfederacja Prawicy".






Projekt dotyczy powołania wspólnego gabinetu cieni oraz stworzenia sojuszu obydwu partii na tle politycznym, merytorycznym i programowym. Rozumiejąc potrzebę konsolidacji na prawej stronie sceny politycznej, władze NP i PiS już od pewnego czasu prowadziły aktywne rozmowy w ramach porozumieniach. Ze strony Prawa i Sprawiedliwości prace te przyspieszyły po kongresie który wprowadził w życie nowe projekty, a co dało furtkę do łączenia wizji rządzenia wraz z Nową Prawicą.

Podczas spotkania na które zaproszono kluczowych przedstawicieli środowisk naukowych i eksperckich, zaprezentowano skład Gabinetu Cieni który będzie weryfikował pracę aktualnego rządu oraz podsuwał własne pomysły w trakcie prac. Równocześnie Gabinet Cieni korzystać będzie z merytorycznego zaplecza Think-Thanku obydwu partii.

Zapowiedziano też podczas konferencji, przeprowadzanie cyklicznych Konferencji Prasowych a także Konferencji Programowej by przedstawiać na bieżąco działania "Konfederacji Prawicy", oraz projekty jakie Konfederacja podejmie.

Podczas prezentacji projektu, na scenie wystąpił Przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości, Paweł Dziekanowski:

Cytat:
Już od dawna mówiono o tym, że prawica w Polsce powinna sie zjednoczyć, że powinna rozpocząć wspólne działania. Podnieśliśmy rękawicę rzuconą przez lewicę i ugrupowania lewicowe i teraz stajemy przed Państwem jako zjednoczona siła zdolna do przejęcia odpowiedzialności za Polskę. Dość już rządów lewicy i pseudo lewicy. Polska potrzebuje realnych rządów. Realnej siły która będzie działała jako Rząd a nie jako pseudo rząd. Polacy nie potrzebują ładnego PR. Polac potrzebują rządu który rozumie potrzeby kraju. I to proponujemy! Tym będzie Konfederacja Prawicy!


W ramach projektu i prezentacji wizji Konfederacji Prawicy, przedstawiono też projekt przeprowadzenia wspólnych akcji politycznych, prowadzenia wspólnych projektów parlamentarnych (w tym wdrażanie projektów ustaw firmowanych Konfederacją Prawicy).

O samych ideach jakimi kieruje się NP w ramach Konfederacji Prawicy mówił Przewodniczący Nowej Prawicy Mikołaj Liściowski, jeden z głównych projektantów pomysłu:
Cytat:
Od kilku lat tolerowaliśmy nieudolność sił lewicowych i centrolewicowych. Tolerowaliśmy ich niezdolność do sprawowania władzy, tolerowaliśmy ich bierność w podejmowaniu kluczowych decyzji dla dobra obywateli. Koniec. Nie po to powstała Nowa Prawica by brać udział w planie niszczenia Polski. Polacy są zbyt dumnym narodem by wierzyć, że koalicja lewicy i pseudo komunistycznych sił może doprowadzić do czegoś dobrego. Od dwóch lat widzimy kryzys władzy. Nieróbstwo, brak zdolności decyzyjnych i kompletne niezrozumienie sytuacji w Polsce. Rząd śpi, a Polska potrzebuj przebudzenia. Konfederacja Prawicy jest tą inicjatywą która przejmie w Polsce władze, i doprowadzi do rozwiązania wszystkich problemów Polski. Koniec z nihilizmem. Konfederacja Prawicy!



Zapowiedziano też kolejne spotkania i Konferencje mające na celu promocję Konfederacji Prawicy oraz przedstawienia idei szerszemu gronu obywateli. Zaprezentowano między innymi propozycję logo i znaków graficznych projektu:



Przy samej prezentacji znaków graficznych oraz składu Gabinetu Cieni, wystąpiła Sekretarz Prawa i Sprawiedliwości, Renata Charleson-Kujawiak:

Cytat:
"-Szanowni Państwo. Tworzyliśmy ten projekt już od czasu Prezes Fisher, jednak mimo upływu czasu projekt nie zyskał takiej pary jak dzieje się to dzięki między innymi obecnym tutaj Przewodniczącym obydwu Partii. Myślę, że takim impulsem do działań na rzecz Konfederacji Prawicy były wybory samorządowe które uświadomiły nam jak wiele osiągnąć możemy razem. Wzajemne poparcie kandydatów Nowej Prawicy oraz Prawa i Sprawiedliwości dało nam szanse na realne koalicje w samorządach oraz szanse na Prezydentów Miast. Dzięki temu możemy pokazać, w regionach, jak działa w Polsce prawica, i czy ich działania nie są lepsze niż to co robi koalicja PPL i RR. Plus Lewica oczywiście.

Mamy teraz realne szanse pokazać, że jest alternatywa dla mało wyrazistych partii ale za to takich które mają dobry PR. Prawica będzie miała nie tylko dobry PR ale i ekspertów w swoim składzie a przede wszystkim....przede wszystkim wizję która nam przyświeca.


Następnie zaprezentowano osobiście kandydatów do Gabinetu Cieni oraz cały jego skład.

Cytat:
Prezes Rady Ministrów - Mikołaj Liściowski (NP)
Wiceprezes Rady Ministrów - Paweł Dziekanowski (PiS),
Wiceprezes Rady Ministrów - Renata Charleson-Kujawiak (PiS)
Wiceprezes Rady Ministrów - Michał Wielkiniusz (NP)


Minister Obrony Narodowej - Romuald Szeremietiew {NP}
Minister Oświaty - Roman Giertych [NP]
Minister Infrastruktury i Rozwoju - Jerzy Widzyk (NP)
Minister Gospodarki - Janusz Steinhoff (NP)
Minister Sportu i Turystyki - Radosław Parda (NP)
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Michał Wielkiniusz(NP)
Minister Zdrowia - Grzegorz Sztolcman (NP)
Minister Spraw Zagranicznych - Renata Charleson-Kujawiak (PiS)
Minister Sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro (PIS)
Minister Skarbu Państwa - Andrzej Mikosz (PiS) -
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Kazimierz Michał Ujazdowski (PiS)
Minister Finansów - Paweł Dziekanowski (PIS)
Minister Pracy i Polityki Społecznej - Krzysztof Michałkiewicz (PIS)
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Jarosław Żaczek (PiS)


Ostatnio zmieniony przez Dalewin dnia Śro 16:11, 12 Mar 2014, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dalewin
Dziennikarze



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 783
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 11:18, 11 Mar 2014    Temat postu:

Cytat:


Rosja versus Polska
Konflikt odwieczny choć zawsze z jednym z góry przegranym

Polska niewątpliwie ma spore interesy w regionie wschodniej europy. Nie tylko z Białorusią ale też z Ukrainą i Rosją. Kontakty gospodarcze które ugruntowały się po powstaniu PRL, i chociaż zmieniły się w latach 90tych gdy wręcz na gwałt przerzucono udział eksportu i importu z i do zachodniej europy, nadal grają kluczową rolę w polityce Polski wobec wschodnich sąsiadów.

Ukraina i Białoruś nie są naszymi kluczowymi partnerami. To są partnerzy na poziomie max 5% łącznie. Trochę inaczej jest z Rosją, ale i tutaj nie ma specjalnie dużych obrotów w porównaniu z pozostałymi partnerami. Z Rosji głównie importujemy. Co to oznacza jeżeli weźmiemy pod uwagę możliwy konflikt na tle gospodarczym?

Duże zależności. Bardzo duże ponieważ w sytuacji gdy Polska wycofa się z Importu części towarów bezpośrednio z Rosji (na czym zyskają głównie Chiny), to będzie to przede wszystkim ropa i gaz, który winduje wartość Importu do drugiej pozycji po Niemczech. My natomiast eksportujemy głównie maszyny, materiały budowlane, mały przemysł. Jest to znamienne w stosunkach między Polską a Rosją, bowiem nasz eksport do Rosji jest bardzo elastyczny i zależy od popytu na rynku a także klimatu politycznego. Umowy gazowe natomiast są stałe i tutaj Federacja Rosyjska ma dużą przewagę którą skrzętnie wykorzystuje.

Bardzo często słyszymy o zamykaniu eksportu płodów rolnych do Rosji, a media często mówią o stratach w milionach złotych. Nie jest to do końca prawda, bowiem Rosjanie lubują się w naszych produktach, i raczej zamyka się konkretne zakłady a w ostateczności dopiero zamyka całą gałąź produktów. Straty są dotkliwe dla poszczególnych producentów tego typu żywności, ale wobec deficytu w handlu spożywczym, łatwo jest znaleźć nowego odbiorcę. Faktem jednak jest, że Rosja jest najwygodniejszym odbiorcą, ale zaraz po straszeniu embargiem, rynek Unii z chęcią skupuje to czego Rosja nie weźmie.

Wspólne granie na gospodarce wobec tego, nie jest specjalnie uciążliwe ani dla Rosji ani dla Polski. Ma większy wydźwięk polityczny niż ekonomiczny.

Siły militarne to też bolączka obydwu stron. Co prawda na papierze armia Federacji Rosyjskiej to potęga (druga potęga na świecie), lecz mimo modernizacji to nadal jest armia która zaopatrywała się w czasach Związku Radzieckiego a trzon armii stanowią konstrukcje z lat 60 i 70. Nowoczesny sprzęt stanowi zaledwie 6% dostępnych sił wojsk lądowych. O wiele lepiej jest w sytuacji sił powietrznych które są dobrze wyposażone. Polska niestety dopiero pod koniec pierwszej dekady XXI wieku dostrzegła problem braku obrony przeciwlotniczej, i powoli nadrabiamy jednak nadal postęp jest zbyt mały.

Największym jednak atutem Polski jest jej siła polityczna. Jesteśmy w stanie wykorzystać pozycję w Unii Europejskiej oraz kluczowe i strategiczne stanowisko w dyplomacji światowej (które to niestety nie jest zbyt dobrze pielęgnowane przez rządy w Polsce). Postrzega się nas jako kluczowego partnera zarówno w relacjach z Unią Europejską (jesteśmy po prostu najbardziej elastycznym partnerem w dyplomacji), jak i relacjach w regionie Europy Wschodniej. Możemy aktywnie działać, by w razie konfliktu który może rozegrać się u naszych granic, rozwiązać sprawę dyplomatycznie, bez jednego wystrzału a zrobić to tak by Rosja poczuła uderzenie bardzo mocno.


Ostatnio zmieniony przez Dalewin dnia Wto 11:18, 11 Mar 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dalewin
Dziennikarze



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 783
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 11:36, 11 Mar 2014    Temat postu:

Cytat:



Jak Grodno nie chciało do Białorusi

Sprawa Grodna rozbija się o machlojstwa przy ustalaniu powojennej granicy Polski. Linia Curzona która została niechlubną spuścizną chlubnych czasów, straszyła Polskę i straszy do dziś. Jednak strach przed nią w czasach powojennych był słuszny i do tego wzmacniany. Wykorzystanie tej propozycji po II WŚ, właściwie sankcjonowało pakt Ribbentropp-Mołotow, chociaż oficjalnie nikt do niego się nie przyznawał. Wschodnia cześć została oddana na rzecz zachodniej która faktycznie gospodarczo była bardziej rozwinięta niż wschodnie granice ( które do dziś cierpią biedę).

Kształtowanie powojennych granic Polski przebiegało z trudami ale wpisywało się też w to jakie relacje były pomiędzy "Wielką Trójką". Stalin dostawał to co chciał, bo musiał dostać. Jeszcze wtedy nie było tak wielkich napięć między ZSRR a USA, ale już zaczynały się tworzyć. Nie wiadomo czy to brak wyczucia Roosevelta który ślepo wierzył w dobroć Stalina? czy też po prostu brak realnych sił by na niego wpływać doprowadziły, że granice Polski wytyczono według jego planu który już od początku ustalał iż Grodno nie będzie Polskie.

Technika niszczenia ostoi Polskości w granicach ZSRR była skuteczna i w późniejszych latach procentowała. Grodno zaraz po wojnie próbowało dołączyć do Polski a nie do ZSRR. Było już jednak za późno. Dziś Polaków w Grodnie jest 20%. Białorusinów w Białymstoku około 3%. Grodno więc jest ważnym ośrodkiem kultury Polskiej.

Ostatnie działania na rzecz odłączenia Grodna i jego obwodu od Białorusi, nie spotkały się jednak z aprobatą reżimu i mimo, iż Łukaszenko jest w stanie ciężkim a cała Białoruś zapłonęła ogniem wolności, to doniesienia o ruchach wojsk w stronę Grodna mówią jedno. Obwód Grodzieński nie ma szans na autonomię (a tym bardziej dołączenie do Polski). Stanowiący prawie 12% wielkości Białorusi, jest jego integralną częścią i nawet gdyby Łukaszenko został usunięty z urzędu, zawsze będzie Białorusi częścią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dalewin
Dziennikarze



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 783
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 11:40, 11 Mar 2014    Temat postu:

Cytat:
Czy Bożyszkiewicz stała się ofiarą własnego sukcesu?

Nie od dziś wiadomo, że Halina Bożyszkiewicz jest osobą kontrowersyjną a tym samym nadal cieszącą się poparciem wielu środowisk. Ostatnie wydarzenia w jej życiu prywatnym bardzo odbiły się jednak na jej aktywności w Polityce a tym bardziej jej pobicie sprawiło, ze Bożyszkiewicz prawdopodobnie bardzo zastanawia się nad dalszym w niej udziale.

Narażenie swojego życia nie wchodzi raczej w rachubę. Możliwe, że Ruch Ludowo-Narodowy będzie starał się znaleźć nowego lidera, ale raczej nie będzie nim Staliński który jest zbyt radykalny nawet jak na RLN. Kto więc będzie za Bożyszkiewicz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dalewin
Dziennikarze



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 783
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 11:57, 11 Mar 2014    Temat postu:

Cytat:



Siedem grzechów polityki

Specjalnie dla Państwa zrobiliśmy listę "grzechów" które najczęściej popełniają politycy.

1. Niechęć - Polityka cechuje to, że nie lubi, nie chce, nie potrzebuje. Niechęć do wszystkiego jest podstawą polityka. Musi on nie lubić konkretnej stacji telewizyjnej, musi nie lubić oponenta, nie lubi konkretnych grup społecznych a najniechętniej zmienia swoje poglądy. Nie dotyczy to Janusza Palikota oraz Ryszarda Czarneckiego.

2. Pijaństwo - już sam fakt istnienia baru na terenie sejmu pieczętuje ten grzech w strukturach politycznych. No bo jak po ciężkim dniu się nie napić? Nieobecność na sali plenarnej męczy tak, że trzeba się zrelaksować. Świetny też przykład tego grzechu znajdziemy w "Drogówce" Smarzowskiego. Polecamy!

3. Lenistwo - Ten grzech jest dopiero na trzecim miejscu, bowiem już się do niego przyzwyczailiśmy i w sumie nawet nas nie dziwi (a szkoda). Leniwy polityk to polityk który jest łatwym obiektem dla wyborców. Wybiorą go, bo wiedzą, że i tak nic nie zrobi ale przynajmniej go znają.

4. Buta - polityk musi być butny. Musi odbąknąć przeciwnikowi (czy nawet obywatelowi), musi wiedzieć wszystko najlepiej i do tego musi koniecznie być najlepszym we wszystkim, a oponent polityczny jest małą szarą myszką która nie powinna się wychylać. Co nie zmienia faktu, że po drugiej stronie jest takie samo myślenie.

5. Chciwość - Polityk dobry to polityk chciwy. Musi koniecznie "lecieć na kasę", musi podnosić swój status społeczny przy pomocy łapówki, dobrze skrojonego przetargu albo przez budowanie pałaców w stylu Cygańskim (bliżej nieokreślonym).

6. Nieczystość - Polityk musi mieć coś na sumieniu. Polityk który nic złego nie zrobił, to podejrzany polityk jeszcze bardziej niż ten co zrobił coś złego. Polityk o czystej przeszłości najprawdopodobniej jest albo niedoświadczony, albo nie jest politykiem. Jak nie ma na niego haka, to nie ma co go wpuszczać "na salony".

7. Nieobecność - Polityk musi być nieobecny. Jeżeli jest, gdziekolwiek, to znaczy, że jest słaby. Ludzie muszą na niego czekać, muszą wiedzieć, że to on a nie oni gra pierwsze skrzypce. Nieobecność podczas debat sejmowych też jest wręcz wymagana. Jest też nieobecność ostentacyjna, czyli taka która pozwala pobierać dietę, ale nie koniecznie wypełniać swój mandat. Nieobecność na pokaz, to taka która nakazuje politykowi wyjść w trakcie obrad sejmu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dalewin
Dziennikarze



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 783
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 12:24, 11 Mar 2014    Temat postu:

Cytat:


Coraz bliżej Ferie Zimowe. Przybij Piątkę już ma gotowe plany na zimowiska

Ferie zimowe to przede wszystkim czas śnieżnej zabawy i szusowania na nartach. W najbliższym czasie planujemy wyjazdy dzieciaków w Góry. Będzie to zasada wymiany, bowiem w wakacje szkoły z Podkarpacia i Małopolski odwiedzą Polskie Morze, zaś szkoły z Pomorza jadą właśnie w góry.

Fundacja planuje dla swoich podopiecznych zorganizować aktywny wypoczynek wraz ze zwiedzaniem Krakowa oraz Zakopanego. Tygodniowe wyjazdy odbędą się w odstępach kilkudniowych i docelowo planujemy wysłać część uczniów z pięciu pomorskich szkół. Fundacja zastanawia się też nad organizacją zimowiska dla szkół z Białorusi.


Ostatnio zmieniony przez Dalewin dnia Wto 12:25, 11 Mar 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dalewin
Dziennikarze



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 783
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 13:42, 11 Mar 2014    Temat postu:

Cytat:
W Polsce socjalizm ma się dobrze, i odradza się.



Dalewin Kujawiak przeprowadził krótki wywiad z Feliksem Macieszowem,
jednym z liderów Robotniczo-Chłopskiego Frontu Ludowego. Partia ta powstała po połączeniu się Radykalnej Lewicy oraz Narodowego Frontu Ludowego. Paweł Kozioł oraz Feliks Macieszow podczas wspólnej konferencji jeszcze w zeszłym roku, mówili o potrzebie realizacji wspólnej polityki i rozszerzania idei partii.

Tutaj część wywiadu:

Cytat:
Dalewin Kujawiak: - Ostatnie sondaże dają Wam poparcie większe nawet niż RLN Haliny Bożyszkiewicz. Uważacie to za sukces, czy czujecie niedosyt? Drugie pytanie, Czy proponowali Państwo Lewicy by dołączyła do Waszego projektu czy jest zbyt delikatna dla Was?

Feliks Macieszow: -Po pierwsze dla partii sukcesem jest tylko możliwość spełnienia postulatów grupy społecznej którą reprezentuje. Sukces osiągniemy kiedy władzę zdobędzie proletariat.
Lewica nam proponowała połączenie lecz odmówiliśmy z powodów ideologicznych. Reprezentuje ona burżuazje a my proletariuszy więc nie możemy się połączyć.

D.K. Czy Ruch Robotniczo-Chłopski będzie dążył do odbudowania Kominformu i skupienia wszystkich Partii o Waszych poglądach?

F.M.: Kominform był związkiem ludzi którzy podlegali biurokracji Stalinowskiej więc na pewno nie będziemy dążyć do jego odbudowania. Proszę zapoznać się najpierw z historią a potem zadawać pytania.

D.K.
-Ciężko, żeby nie podlegali gdy ZSRR był jedynym znaczącym Państwem komunistycznym na świecie. Ja raczej pytałem o to, czy będziecie chcieli rozszerzyć rewolucję proletariatu na cały świat, czy tylko na Polskę?


F.M.:
Po pierwsze były związki i partie nie podlegające ZSRR np. 4 Międzynarodówka. Po drugie w ZSRR funkcjonował Kapitalizm Państwowy który miał więcej związanego z dzisiejszym Kapitalizmem niż prawdziwym komunizmem lub socjalizmem. Po trzecie nie ma czegoś takiego jak państwo komunistyczne, komunizm prowadzi do zniszczenia państwa. Po czwarte Komunizm nie może funkcjonować tylko w jednym kraju gdyż rynek i kapitał zdobył cały świat i zniszczenie kapitalizmu musi się odbyć na całym świecie.

D.K. -Proszę w takim razie wytłumaczyć naszym widzom, jak będziecie chcieli to osiągnąć. Walką zbrojną, przeniesieniem idei, finansowanie Partii Robotniczo-Chłopskich za granicą?

F.M.: Zwiększaniem świadomości proletariatu za granicą.

D.K. - Zrzut ulotek na kluczowe miasta na świecie na przykład?

F.M.:
Nie sądzę by był to dobry sposób. Najlepszym sposobem jest rozmowa z proletariatem i przekazywanie nauki teoretyków komunizmu.

D.K.
-Macie już na oku konkretne partie na oku do współpracy? Czy kontaktowaliście się z Komunistyczną Partią Czech i Moraw? Czy Niemiecka SPD jest dla Was koalicjantem w tej sprawie, czy raczej szukacie w głębiej zakorzenionych w ideałach socjalistycznych partiach?


F.M.: Komuniści Czech już nasz wspierali w czasie wyborów samorządowych, jest tam wiele idealistów komunistycznych z którymi się nawzajem wspieramy. SPD niestety odchodzi od swych dawnych idei. Jesteśmy gotowi na sojusz z każdym człowiekiem który reprezentuje poglądy socjalistyczne i komunistyczne.

D.K. - Dziękuje serdecznie za rozmowę

F.M.: Dziękuje Panu, dziękuje Państwu.



Ostatnio zmieniony przez Dalewin dnia Wto 13:42, 11 Mar 2014, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dalewin
Dziennikarze



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 783
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 14:08, 11 Mar 2014    Temat postu:



Cytat:
Dalszy proces prywatyzacji. Po PKP w kolejce stoją inne przedsiębiorstwa
Proces prywatyzacji jest kontrowersyjny, ale potrzebny

Wielu teoretyków ekonomii mówi o procesie prywatyzacji w gospodarkach przekształcających się jako klucz do przejścia na w pełni kapitalistyczną gospodarkę. Od początku III RP prywatyzuje się kolejne sektory gospodarki i uwalnia kolejne przedsiębiorstwa od hegemonii Skarbu Państwa.

Plany prywatyzacyjne z poprzednich lat to przede wszystkim duże konglomeraty, wielkie i duże przedsiębiorstwa które w czasach trudnych potrafiły dostarczyć do budżetu grube miliony złotych. Jednak w międzyczasie wyprzedaje się udziały w małych spółkach.

Aktywnie prywatyzacją objęty jest między innymi transport publiczny, gdzie PKSy znikają ze spisu przedsiębiorstw skarbu państwa. Sektor energetyczny podobnie prywatyzuje się, chociaż w mniejszym stopniu.


Jednak nie zawsze prywatyzacja przebiega po myśli inwestorów. Przypomnijmy sobie sytuację z Tauronem który mimo szumnych zapowiedzi, nie przyniósł inwestorom prywatnym zysków, a często stracili oni na udziale.


Problem z prywatyzacją polega na tym, że często te przedsiębiorstwa są zbyt nierentowne, a spuścizną po PRL są ogromnie rozwinięte związki zawodowe, duże koszta pracy a przede wszystkim lokalizacja która albo jest niedogodna ze względu na mnogość podobnych zakładów w regionie, albo wręcz ich brak ale ze względu na fakt, że produkty te się nie sprzedają.

Nadal w rękach skarbu państwa pozostaje kilkaset przedsiębiorstw. Dużą bolączką jest to, że podlegają one zupełnie nieadekwatnym do ich profilu ministerstwom (tak jak zakłady przemysłu odzieżowego do Ministerstwa Sprawiedliwości) co czyni sam fakt prywatyzacji bez zmiany struktur zarządzania dosyć pretensjonalnym.

Poprosiliśmy o komentarz w sprawie prywatyzacji Ministra Skarbu:

Cytat:
Rzecznik MSP, Roberta Kwiatkowskiego:

Ministerstwo jest usatysfakcjonowane realizacją założonego planu prywatyzacji, która to realizacja dopiero się rozpoczęła, w najbliższych dniach pojawią się kolejne informacje dotyczące postępów w tej dziedzinie.

Ale prywatyzacja nie jest najważniejsza, najistotniejsze jest to iż sposób funkcjonowania kolei w Polsce został całkowicie zmodyfikowany na sprawny i sprawdzony sposób, który już zaczyna przynosić wymierne korzyści. Co do innych prywatyzacji, pytanie to nie jest tak łatwa do odpowiedzi, MSP aktualnie rozważa wiele możliwych scenariuszy i prawdopodobnych kroków do podjęcia, nie są to tylko plany czysto prywatyzacyjne ale również pewne możliwe scenariusze mariaży, konsolidacji czy podziałów.

Chcemy wykorzystać jak najefektywniej możliwości jakie oferują nam coraz sprawniej funkcjonujące wielkie polskie firmy. Dla przykładu prywatyzacja KGHM czyli pierwszego wytwórcy srebra na świecie, zresztą niezwykle dochodowego, byłaby zarówno dla Skarbu Państwa jak i polskiej gospodarki dość mocnym ciosem, który wcale nie byłby przyjemny.
Polityka prywatyzacyjna musi być prowadzona w sposób spójny i przemyślany, i tak jak przy prywatyzacji PKP współpracowaliśmy z Ministerstwem Infrastruktury, związkami czy ekspertami w danej dziedzinie, tak przy każdym planie staramy się konsultować wszelkie decyzje, mając na względzie dobro pracowników, akcjonariuszy, Państwa i gospodarki jako całości.


Ostatnio zmieniony przez Dalewin dnia Wto 14:10, 11 Mar 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dalewin
Dziennikarze



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 783
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 13:06, 13 Mar 2014    Temat postu:

Długi spot Prawa i Sprawiedliwości


<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/Mrh9kDkK8tQ" frameborder="0"></iframe>)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dalewin
Dziennikarze



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 783
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 13:08, 13 Mar 2014    Temat postu:

Krótki spot PiS

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/n_DnH5z44GQ" frameborder="0"></iframe>)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dalewin
Dziennikarze



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 783
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 13:24, 13 Mar 2014    Temat postu:

Cytat:


WYWIAD DALEWINA KUJAWIAKA
Sławomir Kosek z Nowej Prawicy gościem programu


Dalewin Kujawiak: Dzień Dobry Państwu, dzisiaj z nami w studio jest Pan Sławomir Kosek. Działacz Nowej Prawicy oraz jej poseł. Panie Pośle. Nowa Prawica skupia osoby o prawicowych poglądach ale ich spektrum jest dosyć szerokie. Jakby określił Pan swoje poglądy?



Sławomir Kosek.: Witam pana Panie Redaktorze, Państwo w studiu i przed telewizorami. Moje poglądy określiłbym jako umiarkowane oraz liberno-postępowe. Uważam, że można godagać się z każdym. Oczywiście w miarę zdrowego rozsądku.

-Jak Pan postrzega Ruch Ludowo-Narodowy? Blisko czy daleko od Pana poglądów? I czy widzi Pan działaczy tej partii jako rzeczowych i merytorycznych polityków, czy raczej jako tani populizm?

S.K.: Jak już wspomniałem, wierzę, że z każdym można się dogadać. Mogę się z nimi nie zgadzać, ale to nie znaczy, że jeżeli wyjdzie od nich jakaś ciekawa i interesująca inicjatywa, która rzeczywiście poprawi poziom życia naszych rodaków, to z przyjemnością ją poprę.
Co do drugiej części pytania, to niektórzy populizmem nazwą mój wpis na Facebook'u. Rzekomego zachowania Pani poseł Pawłowicz nie pochwalam. O ile jest to prawda, a nie kłamstwa reżimu Łukaszenki.

-Puściły nerwy, czy lubi sobie Pan od czasu do czasu przekląć?

S.K.: Cały wpis umieściłem "na gorąco", kiedy tylko o tym się dowiedziałem. W tym miejscu chcę przeprosić Przewodniczącego R-ChFL, jak i całą jego partię. Określenie, że spodziewałem się tego po nim było zbyt pochopne i nie na miejscu. Ale słowo się rzekło i to się nieodstanie. Dlatego nie zamierzam usuwać tego wpisu. A wszystkich wrażliwców zapraszam do przeczytania pierwszego zdania tego wpisu.

-Lubi Pan komunistów?

S.K.: Staram się szanować każdego człowieka. Nawet politycznych przeciwników. Ale nie róbmy komedii z naszej sceny politycznej. Protesty inspirowane przez R-ChFL można zrozumieć, ale reaktywacje partii odpowiedzialnej za zacofanie i zadłużenie Polski? Partii, której władze doprowadziły do masowych mordów na Polakach? To o wiele za dużo.


-Cały ten rausz wokół reaktywacji PZPR jest w takim razie bardziej przez oburzenie, że PZPR wraca, czy po prostu grą polityczną?

S.K.: Jest to wynik mojego oburzenia, który może niezamierzenie przynieść pewne profity. Nie powiem jakie, ponieważ nie chcę zapeszać.

-Polityczne?

S.K.: Poniekąd.

-Panie Pośle. Jak dalej będzie rozwijać się Nowa Prawica? Jaka jest Pana osobista wizja prawicy w Polsce?

S.K.: Na chwilę obecną razem z PiS tworzymy Konfederację Prawicy. Jako KP będziemy stanowić przeciw wagę do obecnego rządu. Zamierzamy także wspólnie wystartować w wyborach parlamentarnych i je wygrać. Oczywiście nie oznacza to końca samodzielnych inicjatyw ustawodawczych Nowej Prawicy.
Według mnie prawica w naszym kraju powinna być jednogłośnym sumieniem narodu. To my mamy dbać o wyborców, a nie oni o nas. Dlatego powstała Konfederacja i nasz Gabinet Cieni.

-Jakie Plany na przyszłość Panie Pośle?

S.K.: Na tę chwilę planuję szereg spotkań w całej Polsce. Dodatkowo muszę uporządkować sprawy i nakreślić kierunek działań młodzieżówki Nowej Prawicy, której zostałem zwierzchnikiem.

-Dziękuje serdecznie za wywiad.

S.K.:Ja również dziękuje. Do widzenia Panie Redaktorze i Państwu.


Ostatnio zmieniony przez Dalewin dnia Czw 13:25, 13 Mar 2014, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dalewin
Dziennikarze



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 783
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 10:16, 14 Mar 2014    Temat postu:

Cytat:


Czy rząd zataja przed nami prawdę?

Konflikt przy naszych granicach narasta. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta i niepewna. Na Białorusi brutalnie pacyfikuje się demonstrantów zaś wojska Federacji Rosyjskiej operują w okolicach Kaliningradu i samej Białorusi.

Kilka dni temu OMON brutalnie rozpędził demonstracje a ostatnio doszło do pobicia ciężarnej kobiety. Sytuacja jest dalece niestabilna i do tego dzieje się tuż obok Polski. Rząd jednak mimo wszystko zapewnia, że nie ma dla nas żadnego zagrożenia, że możemy czuć się bezpieczni. Premier co chwilę spotyka się ze swoimi odpowiednikami z Europy w celu omówienia strategii działań wobec Rosji. Niby nic, ale NATO zwiększa ochronę lotniczą Polski, odbywają się manewry Polsko-Litewskie (dosyć zaskakujące zresztą) a do tego Rosja grozi odwetem za udział w demonstracjach na Białorusi i wspieranie demonstrujących.

Czy w tej sytuacji możemy faktycznie czuć się bezpieczni? Konflikt na Bałkanach przerodził się w krwawą jatkę, tyle, że to było od naszych granic ładnych paręset kilometrów. Tutaj jest kilkaset metrów. Rząd być może nie chce zaogniać opinii społecznej ale czy nie należy nam się prawda?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Wiadomości z kraju Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin