Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna www.rzeczpospolita2015.fora.pl
Symulacja Polityczna
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Expose premier Beaty Lindholm

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Sejm i Izba Samorządowa / Debaty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna Pucz-Swarzewska
Umiarkowani



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 18:30, 15 Wrz 2014    Temat postu: Expose premier Beaty Lindholm

Obecne m.in.: prezydent RP Maria Stern i Przewodnicząca Rady Europejskiej Anna Radziwiłł-Schmidt.

Cytat:

Marszałek Sejmu Magdalena Gąsior-Marek:
Proszę o przedstawienie przez Prezesa Rady Ministrów programu działania Rady Ministrów z wnioskiem o udzielenie jej wotum zaufania.

Proszę o zabranie głosu Prezes Rady Ministrów, panią Beatę Lindholm.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna Pucz-Swarzewska
Umiarkowani



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 19:05, 15 Wrz 2014    Temat postu:

Cytat:
Beata Lindholm spokojnym krokiem wchodzi na mównicę:

Pani Prezydent!
Pani Marszałek!
Wysoka Izbo!

Rok temu z tej mównicy padały słowa o stabilnym rządzie. Te obietnice niestety się nie sprawdziły, Polacy po raz kolejny musieli wcześniej iść do urn. Koalicja składająca się z Umiarkowanych, Ruchu Rozwoju i Polski Gola! chce zapewnić Polsce stabilny rząd, który będzie trzymał się wyznaczonych przez Konstytucję terminów.

Teraz przejdę do konkretów, bo mam trochę do powiedzenia uśmiech Rząd będzie podejmował działania, które będą miały na celu z jednej strony zmniejszyć bezrobocie, a z drugiej ograniczać zatrudnienie na umowy cywilnoprawne lub dawać osobom na nich zatrudnionych prawo do świadczeń emerytalnych. Kodeks pracy będzie określać maksymalny czas trwania umów terminowych. W zależności od ustaleń z partnerami społecznymi może być to np. 24 lub 36 miesięcy. Jednocześnie z kodeksu usunięta zostanie zasada, że trzecia umowa na czas określony nie przekształca się w stałą, jeśli pomiędzy zawarciem kolejnych kontraktów upłynął co najmniej miesiąc. Rozmowy na ten temat były już wcześniej prowadzone z partnerami społecznymi. Zmiany związane z umowami na czas określony mają być skorelowane z nowym typem umowy, umową projektową, która ma dawać możliwość zatrudniania pracowników do realizacji konkretnych zadań.

Zamierzamy uruchomić Fundusz Mieszkań na Wynajem, który będzie zarządzał nieruchomości na wynajem dla klientów detalicznych. Główny cel tego programu to zwiększenie i ułatwienie mobilności wśród młodych ludzi poszukujących pracy. To ma być fundusz działający na zasadach rynkowych w formie FIZ Aktywów Niepublicznych. Docelowa kwota funduszu to 5 mld zł. Zakładamy, że w ciągu 4 lat fundusz przyczyni się do budowy 20 tys. mieszkań.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotuje projekt ustawy wprowadzającej powszechną i obowiązkową edukację seksualną od klasy 7 szkoły podstawowej w górę. Według badań przeprowadzonych w 2019 r. przez TNS OBOP aż 88% Polaków uważa, że zajęcia z wychowania seksualnego w szkole są potrzebne, (3% - "raczej nie", i 3% - "zdecydowanie nie"). Oznacza to, że liczba osób opowiadających się za edukacją seksualną wzrosła w stosunku do roku 2018 r. o 16 punktów procentowych.

Rząd proponuje, by umożliwić 17-latkom głosowanie w wyborach parlamentarnych, samorządowych i prezydenckich. Frekwencja 38% w ostatnich wyborach parlamentarnych skłania do refleksji - Polacy byli zmuszeni do częstego odwiedzania lokali wyborczych, za każdym razem frekwencja się utrzymywała lub zmniejszała (2016 - 40%; 2019 - 40%; 2020 - 38%). Podobne rozwiązanie zaproponował rząd Anny Radziwiłł-Schmidt przed wyborami do Parlamentu Europejskiego - wtedy umożliwiono głosowanie 17-latkom i frekwencja podwyższyła się o 3 punkty procentowe (2014 - 23%; 2019 - 26%).

Pierwszym krajem Unii Europejskiej, w którym wprowadzono podobne rozwiązanie, była Austria. Tam już od 16 roku życia można głosować w wyborach wszystkich szczebli. W Niemczech można głosować od 16 lat w siedmiu krajach związkowych w wyborach do samorządu lokalnego. W Bremie, Brandenburgii i Hamburgu mogą także wybierać rządy i parlamenty landowe. Poza Austrią i Niemcami 16-17-latkowie mogą wybierać w Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowinie Podobnie jest na zależnych od Wielkiej Brytanii wyspach Man, Jersey oraz Guernsey.

Szanowne panie posłanki i panowie posłowie!

Procesy modernizacyjne we wschodnim sąsiedztwie okazały się trudniejsze niż w Europie Środkowo-Wschodniej. Tym bardziej będziemy je wspomagać. Mogą się one udać jedynie wtedy, gdy determinację okażą ich gospodarze. Nadal będziemy wspierać rozwój społeczeństwa obywatelskiego na Wschodzie, wykorzystując między innymi otwarcie unijnego programu "Erasmus plus" - już dziś w Polsce studiuje kilkadziesiąt tysięcy osób z krajów Partnerstwa Wschodniego. Priorytetami polskiego wsparcia eksperckiego nadal będą: promocja demokracji i rządów prawa, walka z korupcją, współpraca służb granicznych, koordynacja energetyczna i wspieranie rozwoju regionów rolnych.

Sojusz Północnoatlantycki jest najlepszym układem obronnym, jaki Polska w swojej historii zawarła. Widzimy, że służy ono bezpieczeństwu Polski i bezpieczeństwu sojuszników. Mamy dziś, według międzynarodowego rankingu, osiemnastą armię świata, dobrze wyszkoloną i bogatą w doświadczenia zdobyte w operacjach w Iraku, Afganistanie czy na Bałkanach. Współpraca sojusznicza, przede wszystkim ze Stanami Zjednoczonymi, powinna dawać naszemu wojsku dostęp do najnowocześniejszego sprzętu.

Wysoka Izbo!

Nasz rząd będzie dążył do utworzenia Sojuszu Środkowoeuropejskiego, czyli organizacji politycznej, gospodarczej i militarnej, która ma zapewnić regionowi Środkowej Europy bezpieczeństwo i podnieść znaczenie krajów takich jak Polska na arenie międzynarodowej. To nie będzie łatwe, ale wiemy, że podołamy zadaniu. Zrobimy to po to, by zagwarantować naszemu krajowi bezpieczeństwo i stabilność. Polska, Litwa, Czechy, Słowacja, Łotwa, Estonia, Białoruś, Mołdawia, a nawet Rumunia i Bułgaria z Serbią. Te kraje razem mogę być drugimi Stanami Zjednoczonymi. Potrzeba takiego sojuszu, bo dobrze wiemy z niedalekiej przeszłości o armii rosyjskiej, która groziła Polsce, groziła Litwie, groziła Białorusi i miała przy tym aspiracje niekorzystne dla naszego regionu i kraju. Osobami, które będą odpowiedzialne za tworzenie tej instytucji, która będzie miała warto podkreślić: własny parlament, prezydenta, możliwe, że również prawo, środki pieniężne, będzie Minister Obrony Narodowej Janusz Siemieńczuk, Minister Spraw Zagranicznych Karolina Wieczorek oraz Minister Współpracy Narodowej Dariusz Rosati.

Wysoki Sejmie!

Inne sprawy nieporuszone w expose wymagają szerszego omówienia przez poszczególnych ministrów. Teraz zwracam się do szanownych pań posłanek i panów posłów o udzielenie mojemu rządowi wotum zaufania.

Dziękuję.

Beata Lindholm schodzi z mównicy. Towarzyszy jej burza oklasków z ław koalicji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aleksander Niełów
Lewica



Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 879
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 20:24, 15 Wrz 2014    Temat postu:

Pani Marszałek, Wysoka Izbo!

Expose pani premier miało jedną niewątpliwą zaletę - było krótkie. Cieszy nas, że nie zostaliśmy potraktowani nadmiarem pustej paplaniny. To dobry znak.

Dobrych było także parę innych rzeczy. Cieszy, że pani premier zadeklarowała działania ograniczające patologię umów śmieciowych. Jako Lewica deklarujemy, że wszelkie dobre rozwiązania w tym zakresie będziemy popierali. Widzimy także pozytyw w deklaracji dotyczącej funduszu mieszkań na wynajem.

I na tym właściwie kończą się dobre rzeczy. Bo o wszystko, co cywilizuje rynek wynajmu mieszkań, ma poparcie Lewicy, o tyle zadziwiająca jest jedna rzecz. Otóż, zadziwia mnie to, że rząd chce mieszkania na wynajem budować. Teraz, kiedy mamy w Polsce nadwyżkę mieszkań. I to bynajmniej nie nadwyżkę chwilową, bo procesy demograficzne powodują, że jest nas w Polsce coraz mniej i nic nie wskazuje na to, by ten trend miał się odwrócić. Wydaje się, że jest to czyste marnotrawstwo.

Pani premier wspomniała o przyznaniu uprawnień wyborczych 17-latkom. Po pierwsze, nie jest to w ogóle sprawa dla rządu, bo rząd nie ma inicjatywy ustawodawczej w zakresie zmiany konstytucji. Po drugie, argument z wyborów do PE, którym posłużyła się pani premier, jest absolutnie nieprzekonujący. Porównywanie frekwencji w głosowaniach, między którymi upłynęło 5 lat i wyciąganie z tego tego typu wniosków, że obniżenie wieku wyborczego zwiększyło frekwencję jest co najmniej nadużyciem.

Pani Marszałek, Wysoka Izbo!

Bardzo niepokoi fakt, że pani premier w całym expose ani razu nie zająknęła się o Unii Europejskiej. A nie, przepraszam! Wspomniała pani premier o Unii, kiedy mówiła, że w Austrii wprowadzono głosowanie dla 17-latków. I jeszcze jak była mowa o Erazmusie.

Ale tak poza tym, to o Unii Europejskiej nie padło ani jedno słowo. Jest to zadziwiające i niepokojące w kontekście chociażby tego, że większość obowiązującego w Polsce prawa powstaje w instytucjach unijnych.

Jest to także niepokojące w kontekście deklaracji o o jakimś dziwnym Sojuszu Środkowoeuropejskim. Sojuszu, który wedle słów pani premier, miałby być "drugimi Stanami Zjednoczonymi", mieć własny parlament, prezydenta, a może nawet budżet. Nie wiem, jak pani premier chce pogodzić taki dziwny twór z członkostwem w Unii Europejskiej. A może rząd chce wystąpienia Polski z Unii? Kasa spłynęła, nachapaliśmy się, to teraz wychodzimy? O nie, pani premier, na takie coś zgody Lewicy nie będzie!

Pani Marszałek, Wysoki Sejmie!

Tyle o tym, co pani premier powiedziała. A teraz trochę o tym czego pani premier nie powiedziała.

Nie usłyszeliśmy nic o tym, jak pani premier chce przywrócić do sprawności zrujnowaną w ostatnich latach policję oraz inne służby mundurowe. Nie usłyszeliśmy ni słowa o tym, jak pani premier chce usprawnić równie zrujnowaną administrację publiczną.

Ani jedno słowo nie padło na temat rosnących nierówności społecznych - jak temu zaradzić. Nie zająknęła się pani premier także na temat podatków. Tyle samo, czyli nic, usłyszeliśmy na temat polityki prorodzinnej, wsparcia dla rodzin.

Mógłbym tak jeszcze trochę tu postać i powymieniać inne szalenie ważne obszary, o których nie usłyszeliśmy ani słowa. Nie o to jednak chodzi, by się nad panią premier znęcać. Ale o to, by pokazać pewną rzecz. Przypomnijmy, czym jest ekspose. Jest to program działania Rady Ministrów. I pani premier nam ten program przedstawiła. Otóż, okazuje się, że rząd ma program, żeby stworzyć obok Unii Europejskiej jakiś dziwny i niepotrzebny nikomu poza premierem Siemieńczukiem, twór. Ale programu dla rodzin już rząd nie ma. To jest smutne i przerażające.

Pani Marszałek! Wysoka Izbo!

Expose premier Lindholm zaczęło się całkiem ładnie. Ale to były miłe złego początki. Później usłyszeliśmy głównie deklaracje niezrozumiałe, dziwne i groźne. Ponadto nie usłyszeliśmy nic na tak szalenie ważne dla Polaków tematy, jak podatki czy wsparcie dla rodzin.

To bardzo niedobrze.

Lewica będzie głosować przeciwko wotum zaufania dla rządu Beaty Lindholm.

Dziekuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mikołaj Liściowski
Nowa Prawica



Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 4329
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 21:25, 15 Wrz 2014    Temat postu:

Pani marszałek!
Wysoka Izbo!
Mimo, że Nowa Prawica i Lewica mają w dużej mierze różne poglądy, to tym razem muszę się zgodzić w bardzo dużej części z moim przedmówcą. Nie powiedziano dosłownie nic, o podatkach, polityce prorodzinnej, infrastrukturze czy koniecznej reformie emerytalnej. Rząd nie ma żadnego planu reform! Mam wrażenie, że będzie to kolejny rząd, działający w imię maksymy premiera Pawlaka: "Koalicja trwa i trwa mać." Kilka rzeczy jednak pani premier Lindholm powiedziała i to na nich teraz się skupię.
Nowa Prawica nie popiera propozycji likwidacji umów śmieciowych zaproponowanych przez rząd. Uważamy, że problem sam zniknie, jeśli wprowadzi się korzystne dla pracodawców zmiany w kodeksie pracy.
Także pomysł wprowadzenia obowiązkowych zajęc edukacji seksualnej dla dzieci i młodzieży uważam za skandaliczny. Same tytuły podręczników do tych zajęć mocno zakrawają o kpinę z naszych dzieci. Proszę zobaczyć:
Liściowski wyciąga z torby "Wielką Księgę Siusiaków" i "Wielką Księgę Cipek"


To nie wszystkie podreczniki. Mamy jeszcze "Dużą Księgę Aborcji", która zachęca do zabijania małych bezbronnych dzieci i "Małą Księgę o homofobii" która otwarcie propaguje orientacje homoseksualną.
Edukacja seksualna dzieci jest wielkim zagrożeniem dla ich prawidłowego harmonijnego rozwoju. Jest pozbawiona odniesień do wartości, ciało sprowadza do przedmiotu użycia seksualnego. Propaguje rozwiązłość, patologiczny model rodziny, niszczy niewinność i stanowi przerażającą ingerencję w świat dziecka. Rozbudzenie i stymulowanie poziomu hormonów w dzieciństwie, prowadzi do zaburzeń osobowości. Może prowadzić do zaburzeń w zakresie tożsamości płciowej. Jest przyczyną zranień psychicznych mogących prowadzić do depresji a nawet samobójstw. W krajach, które doświadczyły wczesnej edukacji seksualnej drastycznie wzrosła ilość nadużyć seksualnych popełnianych przez dzieci na swych rówieśnikach. Wzrosła liczba przestępstw seksualnych popełnianych na dzieciach, przez młodzież w wieku 14-16 lat. Treści tych podręczników są obsceniczne, wulgarne, uderzają w godność dzieci i noszą wręcz znamiona pornografii.
A badania statystyczne, które przytacza pani premier są, mam wrażenie robione w siedzibie Ruchu Rozwoju, albo innej lewicowej partii.
Obecnie mamy WDŻ i on w obecnej formie moim zdaniem w zupełności wystarczy.
Także pomysł powołania Unii Środkowoeuropejskiej jest dość dziwny. Oczywiście nie mówię, że od razu będziemy przeciw, ale musimy się bliżej zapoznać z propozycją powołania takiej unii. Wówczas być może powstaną nowe Stany Zjednoczone. Smile
Jeśli chodzi o wprowadzenie głosowania dla siedemnastolatków, to jestem przeciwny temu pomysłowi. Moim zdaniem może tylko doprowadzić do zmniejszenia frekwencji w wyborach. Młodzież zazwyczaj nie jest bowiem zainteresowana polityką.
Podsumowując Nowa Prawica nie poprze tego rządu.
Dziękuję.


Ostatnio zmieniony przez Mikołaj Liściowski dnia Pon 21:29, 15 Wrz 2014, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janusz Siemieńczuk
Blok Janusza Siemieńczuka



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3226
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 23:33, 15 Wrz 2014    Temat postu:

Cytat:
Na mównicę wchodzi wicepremier, minister obrony narodowej Janusz Siemieńczuk


Pani Marszałek!
Wysoka Izbo!
Pani Premier!

Exposé, które zostało wygłoszone przez chwilą można opisać jednoznacznie: krótkie, zwięzłe, na temat. Nie poruszamy się w temacie pustego gadania. Gdy rządziliśmy... nie taka dawno temu uśmiech zawsze widać było po naszych działaniach, że ciężko pracujemy. Najpierw coś zrobiliśmy, dopiero później o tym informowaliśmy. Polsce nie potrzebne są obietnice, Polsce nie potrzebne jest puste gadanie o Unii, bo wszyscy wiemy, że Unia to przyszłość. Gadania sobie Polacy do garnków nie włożą patrzy w lewo.

oklaski z ław koalicji

Świadomi odpowiedzialności jaka na nas spoczywa postanowiliśmy wejść do rządu Beaty Lindholm. Mamy tam pewną misję do wykonania, a moim konikiem będzie oczywiście sprawa bezpieczeństwa tego kraju. Odpowiadam tutaj w tym momencie na te bezpardonowe ataki posłów skrajnego prawa pokazuje ręką i skrajnego lewa obraca wzrok, wskazuje ręką Wysokiej Izby. Sprawa Białorusi pokazała jak bardzo polska armia jest słaba, sojusznicy leniwi, dyplomacja zachodu słaba. To jasno było widać. W tych trudnych chwilach widać było kto jest naszym przyjacielem. Bracia z Litwy stanęli na wysokości zadania, zorganizowaliśmy manewry wojskowe, wskazaliśmy Rosji, że mimo różnic miedzy przyjaciółmi z Litwy potrafimy się dogadać. Kraje bałtyckie muszą być ściśle połączone z Polską to jest warunek bezpieczeństwa tego regionu jak pokazuje nie tak dawna sytuacja na wschodzie.

Wojska rosyjskie stały na granicy białoruskiej, na granicy polskiej, litewskiej, łotewskiej i estońskiej. One czekały na prowokację, one czekały na sygnał słabości zachodu, słabości również środkowej Europy. Ekspansja na Białoruś była bardzo bliska, na Polskę nieco oddalona, choć nie wykluczaliśmy prowokacji, a nawet działań militarnych. Oczywiście nie na dużą skalę, to chciałbym podkreślić.

W czasie kryzysu białoruskiego wsparcie było widoczne z Czech, Słowacji, Mołdawii, krajów bałtyckich, Rumunii, Bułgarii, Węgier. Inni nie chcieli nadstawiać głowy. Francja, Wielka Brytania - duże państwa, stały i patrzyły tak jak i przed laty. Nagły fenomen, pomogły małe kraje, mniejsze od Polski zmierzyć się z tym kolosem. Był gesty wsparcia, nawet możliwość wysłania wojsk do naszego kraju, było widać, że im zależy. Bo bez Polski nie ma środkowej Europy i to pokazuje historia.

Sojusz Środkowoeuropejski miałby być związkiem krajów nam bliskich, krajów takich jak kraje bałtyckie, Mołdawia, Rumunia, Czechy, Słowacja, Bułgaria, Serbia, Węgry. To miałaby być potęga, która działałaby wspólnie , może nawet wspólnie występowała na arenie międzynarodowej. To miałaby być organizacja z którą nikt nie ważyłby się zmierzyć. Rozmowy były prowadzone i ja wieżę, że doprowadzimy je do końca. Wierzę, że powstanie taka instytucja militarna, polityczna, gospodarcza. Bo nas z Litwą, Czechami łączą bliższe relacje niż z Amerykanami, czy Anglikami.

Słowacja niewiele znaczy, Polska trochę więcej, ale działając razem możemy znaczyć naprawdę dużo, bardzo dużo. Dlatego mając na uwadze dobro obywateli, bezpieczeństwo, dobrobyt chcemy powołania tego Sojuszu! I my to spełnimy, wierzę, że damy radę.

oklaski

Co do wychodzenia z Unii Europejskiej, to jest to nadinterpretacja słów, a właściwie nawet nie nadinterpretacja, bo przecież pani premier nic o Unii nie mówiła, co sam pan Niełów zauważył. Uważam, że jest to próba wywołania paniki, choć wiem, że nikt się na nią nie nabierze. Niektórzy moi koledzy powiedzieli przed chwilą, że jest to festiwal populizmu. Nie sposób temu zaprzeczyć. Tak, jest to festiwal populizmu i skrajnej, nieodpowiedzialnej głupoty.

oklaski

Pani Marszałek!
Wysoka Izbo!
Koalicyjni przyjaciele! uśmiech

Klub Parlamentarny Ruch Rozwoju zagłosuje "za" wotum zaufania wobec nowego rządu. Dość destabilizacji przez skrajnych oszołomów zerka z ławeczkę PC"R", zero tolerancji wobec próbie osłabienia państwa. Ten rząd będzie rządem, który podniesie znacząco pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Osobiście tego dopilnuję tego, by Polska była krajem-założycielem Sojuszu Środkowoeuropejskiego. Jesteśmy największym krajem tego regionu i musimy być gospodarzem, brać odpowiedzialność, wskazywać drogę, którą podążą inne państwa. To jest możliwe i to spełni się już niebawem.

Dziękuję bardzo.

posłowie koalicji klaszczą oraz wstają
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna Pucz-Swarzewska
Umiarkowani



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro 19:07, 17 Wrz 2014    Temat postu:

Debata zakończona. Przechodzimy do głosowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Sejm i Izba Samorządowa / Debaty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin