Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna www.rzeczpospolita2015.fora.pl
Symulacja Polityczna
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pierwsze posiedzenie Senatu IX kadencji

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Archiwum / Sejm VIII i Senat IX kadencji / Senat
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 14466
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 23:35, 29 Cze 2013    Temat postu: Pierwsze posiedzenie Senatu IX kadencji

Orkiestra wojskowa gra hymn narodowy. Wszyscy wstają i śpiewają. Przemawia marszałek senior Kazimierz Kutz.



Cytat:
Przejmując prowadzenie obrad, pragnę serdecznie powitać gości przybyłych na naszą dzisiejszą uroczystość.

Wysoka Izbo, zgodnie z Regulaminem Senatu porządek obrad pierwszego posiedzenia obejmuje:
1) Wybór Marszałka Senatu
2) Wybór Wicemarszałków Senatu

Przechodząc do 1 pkt. czekam na zgłoszenie kandydatury na Marszałka Senatu.


og: Proszę zgłaszać NPCów zasiadających w senacie. Z krótkim przedstawieniem kto zacz. Potem szybko zagłosujemy. Przegrani automatycznie zostaną wicemarszałkami, bo senat w grze ma rolę pomocniczą i uproszczoną.


Ostatnio zmieniony przez Administrator dnia Sob 23:36, 29 Cze 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mikołaj Liściowski
Nowa Prawica



Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 4329
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 8:35, 30 Cze 2013    Temat postu:

Na mównicę wchodzi Konstanty Dombrowicz
Panie marszałku!
Wysoka Izbo!
-W imieniu Klubu Parlamentarnego Nowej Prawicy zgłaszam kandydaturę Artura Balazsa. Oto jego krótki życiorys:
Urodził się 3 stycznia 1952 roku w Ełku. Ukończył w 1985 studia na Wydziale Zootechnicznym Akademii Rolniczej w Szczecinie. Wcześniej od 1974 przez dwa lata pracował jako kierownik służby rolnej w Urzędzie Gminy Wolin. Od 1976 prowadzi wielkoobszarowe indywidualne gospodarstwo rolne. W latach 1991–1998 był prezesem zarządu Europejskiej Fundacji Rozwoju Wsi Polskiej. W latach 1978–1980 należał do PZPR. W 1980 wraz z Piotrem Baumgartem założył szczecińskie struktury NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych. Od początku zasiadał we władzach tego związku. Wchodził w skład komitetu strajkowego protestu w Ustrzykach Dolnych, którego uczestnicy domagali się rejestracji rolniczej "Solidarności". Następnie był sygnatariuszem porozumień rzeszowsko-ustrzyckich. W stanie wojennym został internowany. Był przetrzymywany m.in. w Goleniowie. Zwolniono go w lipcu 1982.

We wrześniu 1982 został ponownie aresztowany pod zarzutem wydawania nielegalnego pisma "Solidarność Wiejska". W areszcie przebywał do grudnia tego samego roku. W 1986 został członkiem Prezydium Tymczasowej Krajowej Rady Rolników "Solidarność" odpowiedzialnym za współpracę rolniczej "Solidarności" ze związkiem pracowniczym.

Uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu w podzespole do spraw rolnictwa, zespole do spraw pluralizmu związkowego oraz grupie roboczej do spraw ustawy o związkach zawodowych rolników indywidualnych. Był członkiem Komitetu Obywatelskiego "Solidarność". W latach 1989–1993 i 1997–2005 sprawował mandat posła Sejmu X, I, III, IV kadencji. Od 1995 do 1997 był senatorem III kadencji, wybranym w wyborach uzupełniających w województwie szczecińskim po rezygnacji Bodo Englinga. Pełnił funkcję ministra ds. warunków życia na wsi w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, ministra ds. kontaktów politycznych w gabinecie Jana Olszewskiego i ministra rolnictwa w rządzie Jerzego Buzka.

Po krótkim okresie działalności w Unii Demokratycznej (1990–1991) współorganizował PSL "Solidarność", przekształcone potem w Stronnictwo Ludowo-Chrześcijańskie, w którym pełnił funkcję przewodniczącego. W 1997 wraz z Aleksandrem Hallem doprowadził do powstania Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, z którym przystąpił do Akcji Wyborczej Solidarność. Do Sejmu IV kadencji wszedł z okręgu szczecińskiego z listy Platformy Obywatelskiej. W listopadzie 2001 wystąpił z jej klubu parlamentarnego i współtworzył koło poselskie SKL. W styczniu 2002 objął funkcję prezesa partii Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe – Ruch Nowej Polski, kierował nią do samorozwiązania w grudniu 2003 (oficjalnie pozostawał prezesem jeszcze przez pewien okres, zanim partia została wyrejestrowana).

W 2005 nie kandydował do parlamentu. W styczniu 2006 został doradcą Samoobrony RP. Reprezentował to ugrupowanie w rozmowach koalicyjnych z Prawem i Sprawiedliwością. W 2007 reaktywował SKL, do grudnia 2009 pełnił funkcję jego prezesa.

W wyborach parlamentarnych w 2011 bez powodzenia kandydował do Senatu z własnego komitetu, m.in. z poparciem PiS, uzyskując 41 301 głosów i zajmując trzecie miejsce spośród czterech kandydatów. W 2013 został konsulem honorowym Węgier w Szczecinie. W 2015 roku uzyskał mandat senacki jako kandydat Nowej Prawicy.

Proszę wysoką izbę o poparcie kandydatury!
Dziękuję.


Ostatnio zmieniony przez Mikołaj Liściowski dnia Nie 10:54, 30 Cze 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janina Kozłowska




Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 1361
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 9:47, 30 Cze 2013    Temat postu:

OG: Bez żartów... Życiorys skopiowałeś z Wikipedii -.-
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 14466
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 9:53, 30 Cze 2013    Temat postu:

og: w tym wypadku nie jest to naganne
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janina Kozłowska




Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 1361
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 9:55, 30 Cze 2013    Temat postu:

OG: To mógł chociaż usunąć przypisy -.-
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Nie 10:28, 30 Cze 2013    Temat postu:

Andżelika Możdżanowska:
Polskie Stronnictwo Ludowe nie zgłasza swojego kandydata na fotel Marszałka Senatu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janusz Siemieńczuk
Blok Janusza Siemieńczuka



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3226
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 14:50, 30 Cze 2013    Temat postu:

Marek Borowski:

Klub Parlamentarny Europa+ zgłasza kandydaturę Prezesa Rady Ministrów, Wiceprezesa Rady Ministrów, Marszałka Sejmu, Wicemarszałka Sejmu, Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, Ministra Spraw Zagranicznych, wieloletniego posła i senatora pana Włodzimierza Cimoszewicza.

Przedstawię państwu krótko życiorys pana premiera w ciągu 10 lat.
Cytat:

18 maja 2005 ogłosił publicznie, że nie będzie kandydował na urząd prezydenta w wyborach w tym samym roku. Jednak 28 czerwca zmienił zdanie i zadeklarował swój start w tych wyborach. Swoją decyzję uzasadnił wpływem wyborców. Do zmiany deklaracji o zakończeniu kariery politycznej namawiał go także prezydent Aleksander Kwaśniewski oraz Stowarzyszenie Ordynacka, którego działacze deklarowali zebranie prawie 50 tysięcy głosów poparcia dla tej kandydatury.

Choć pozostał członkiem SLD i jego klubu poselskiego, wystartował jako kandydat niezależny. 3 lipca na konwencji wyborczej SLD uzyskał poparcie tej partii w wyborach, wsparły go też Unia Lewicy III RP, Federacja Młodych Socjaldemokratów i fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez barier”. Szefem komitetu wyborczego została Jolanta Kwaśniewska, szefową sztabu wyborczego posłanka Katarzyna Piekarska.

Po ogłoszeniu kandydatury został wezwany przed komisję śledczą ds. PKN Orlen. Do przesłuchania doszło 30 lipca. W efekcie śledczy deklarowali możliwość postawienia przesłuchiwanego przed Trybunałem Stanu, a do prokuratury złożyli doniesienia o możliwości popełnienia przez niego przestępstwa, m.in. w oparciu o zeznania Anny Jaruckiej, której później przedstawiono zarzuty o składanie fałszywych zeznań i ujawnienie tajemnicy służbowej.

14 września 2005 Włodzimierz Cimoszewicz ogłosił rezygnację z kandydowania na urząd prezydenta oraz wycofanie się z życia publicznego, podając jako powody tej decyzji ataki ze strony oponentów politycznych na niego samego i jego rodzinę. Bezpośrednio wpłynęła na to sprawa Anny Jaruckiej.

W wyborach parlamentarnych w 2007 kandydował do Senatu z ramienia KWW Cimoszewicz do Senatu. Uzyskał mandat w okręgu białostockim jako jedyny kandydat niezależny liczbą 175 839 głosów.

Na początku marca 2009 Rada Ministrów zgłosiła jego kandydaturę na stanowisko sekretarza generalnego Rady Europy. 15 kwietnia odbyło się przesłuchanie, w którym wzięli udział także jego konkurenci: Luc Van den Brande, Matyas Eoers i były premier Norwegii Thorbjørn Jagland, który razem z Włodzimierzem Cimoszewiczem przeszedł do II tury wyborów. Odbyła się ona 29 września 2009, a Włodzimierz Cimoszewicz przegrał z Thorbjørnem Jaglandem stosunkiem głosów 80:165.

W czerwcu 2010 przed pierwszą turą wyborów prezydenckich poparł kandydaturę Bronisława Komorowskiego.

W wyborach parlamentarnych w 2011 ponownie dostał się do Senatu z ramienia KWW Cimoszewicz do Senatu. Przystąpił do Koła Senatorów Niezależnych. W Senacie VIII kadencji został przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych. W grudniu 2011 został skreślony z listy członków SLD. W 2014 roku odszedł wraz z dwójką senatorów: Markiem Borowskim i Kazimierzem Kutzem z Koła Senatorów Niezależnych i powołał z nimi pierwszą reprezentację centrolewicy w Senacie - Koło Europy+. W wyborach parlamentarnych został wybrany po raz trzeci do Senatu z listy Komitetu Wyborczego Europa+.


Zwracam się z prośbą poparcia kandydatury premiera Cimoszewicza. Głównie PO, SLD, PSL, RAŚ i OdS powinny poprzeć Włodka, bo osób z tak bogatą przeszłością w Polsce jest mało.

Dziękuję.

og Skoro można Wikipedię, to można Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janina Kozłowska




Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 1361
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 15:26, 30 Cze 2013    Temat postu:

Cytat:
Na mównicę wchodzi prof. Maria Szyszkowska.

Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,
Szanowne Panie i Panowie Senatorowie!

W imieniu Klubu Parlamentarnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej pragnę wyrazić nasze poparcie dla kandydatury Włodzimierza Cimoszewicza.

Jest on jednym z najbardziej doświadczonych parlamentarzystów, przez lata piastował najwyższe funkcje w państwie. Wszystkie urzędy pełnił z najwyższym oddaniem, starannością i troską o dobro państwa. Powierzane mu zadania wykonywane były w sposób niepozostawiający złudzeń - to fachowiec. Wzywam wszystkie kluby parlamentarne do poparcia jego kandydatury.

Dziękuję.


Ostatnio zmieniony przez Janina Kozłowska dnia Nie 16:49, 30 Cze 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 14466
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 23:17, 02 Lip 2013    Temat postu:

Marszałek senior rozgląda się zniecierpliwiony

Czy ktoś jeszcze zgłasza kandydatów?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 14466
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 9:30, 03 Lip 2013    Temat postu:

Widzę że nie. Przechodzimy zatem do głosowania.

og: z Sejmem poczekam jeszcze do wieczora

Kandydaci na marszałka Senatu:

Artur Balazs
Włodzimierz Cimoszewicz


Głosujemy podając nazwisko kandydata (bo nie wydaje mi się, że ktoś będzie chciał tu rozdzielać swoje głosy, ale jakby co-można) i liczbę głosów (np. 15 x Jan Kowalski).

Głosowanie do piątku 5 VII g. 11, chyba że wcześniej wszyscy zagłosują.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mikołaj Liściowski
Nowa Prawica



Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 4329
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 9:35, 03 Lip 2013    Temat postu:

5 głosów na Artura Balazsa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Śro 11:02, 03 Lip 2013    Temat postu:

4 głosy na Włodzimierza Cimoszewicza
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janina Kozłowska




Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 1361
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 11:02, 03 Lip 2013    Temat postu:

17 głosów na Włodzimierza Cimoszewicza
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janusz Siemieńczuk
Blok Janusza Siemieńczuka



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3226
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 11:27, 03 Lip 2013    Temat postu:

12 głosów na Włodzimierza Cimoszewicza
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Joanna Krupińska
Porozumienie Centrum "Razem"



Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 54
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 11:59, 03 Lip 2013    Temat postu:

KP PiS za Balazsem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 14466
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 12:05, 03 Lip 2013    Temat postu:

Głosujemy podając liczbę głosów!

OdS 1x Balazs

RAŚ 1x Balazs 2x Cimoszewicz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
Administrator



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 14466
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 10:17, 05 Lip 2013    Temat postu:

Głosowało: 83 senatorów
Większość bezwzględna: 42

Artur Balazs: 48 głosów
Włodzimierz Cimoszewicz: 35 głosów

Marszałkiem Senatu został Artur Balazs


og: Cimoszewicz wicemarszałkiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Archiwum / Sejm VIII i Senat IX kadencji / Senat Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin