Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna www.rzeczpospolita2015.fora.pl
Symulacja Polityczna
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Działalność Rządu RP | Spr. Społeczne

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Archiwum / Rząd Renaty Charleson
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Renata Charleson
Porozumienie Centrum "Razem"



Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 2568
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 20:54, 08 Maj 2014    Temat postu: Działalność Rządu RP | Spr. Społeczne

Eventy związane ze sprawami społecznymi.


Ministerstwa podległe tematowi

Cytat:
Minister Zdrowia - Ida Franiak-Pietryga
Minister Pracy i Polityki Społecznej - Elżbieta Rafalska
Minister Sprawiedliwości - Andrzej Duda
Minister Oświaty - Danuta Pietraszewska
Minister Sportu i Turystyki - Ireneusz Raś
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Małgorzata Kidawa-Błońska
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Renata Charleson
Porozumienie Centrum "Razem"



Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 2568
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 11:34, 11 Maj 2014    Temat postu:

Cytat:

Minister Pracy i Polityki Społecznej, Elżbieta Rafalska stawia pierwsze kroki w Ministerstwie.
Sierpień to miesiąc spotkań organizacyjnych w Radzie Ministrów oraz zapoznawania się z zespołami.

Jednak nie tylko w biurach Ministerialnych odbywały się spotkania. Minister Rafalska w ciągu tygodnia odwiedziła między innymi Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" im. Andrzeja Bączkowskiego, Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich, Ochotnicze Hufce Pracy oraz Instytut Pracy i Spraw Socjalnych. Według komunikatu MPiPS przede wszystkim poruszano kwestię przygotowania się do zmian organizacyjnych oraz wprowadzenia w życie programów z zakresu polityki społecznej takich jak reorganizacja systemu zasiłków oraz wprowadzenie w życie planowanej reformy w zakresie realizacji programów pomocy społecznej.

Rafalska spotkała się też z przedstawicielami największych Fundacji w Polsce. Pomagała jej w tym Janina Ochojska, od niedawna Poseł na Sejm RP z ramienia partii rządzącej. Współpraca dwóch Pań może sugerować, że MPiPS wreszcie będzie słuchał głosu stowarzyszeń i fundacji w zakresie realizacji polityki społecznej. Dotychczas było to mocno utrudnione.
Polityka Społeczna to jeden z najważniejszych resortów w tej koalicji. Obydwie partie mocno naciskały na rozwój tego sektora oraz reorganizację jego struktur. Podobno pierwszych efektów możemy spodziewać się jeszcze w tym roku.


Ostatnio zmieniony przez Renata Charleson dnia Nie 11:34, 11 Maj 2014, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Renata Charleson
Porozumienie Centrum "Razem"



Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 2568
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 16:31, 13 Maj 2014    Temat postu:

Cytat:



Minister Zdrowia, Ida Franiak-Pietryga spotkała się z przedstawicielami Naczelnej Izby Lekarskiej.
Podczas spotkania omawiano nowe plany dotyczące finansowania służby zdrowia. W sejmie złożony został bowiem projekt zakładający nowe budżety dynamiczne dla ZOZ.

Spotkania z przedstawicielami NIL to zaplanowana seria mityngów w sprawie wdrażania nowych programów dla służby zdrowia. Przygotowane zostaje przez Rząd podłoże do przeprowadzenia głębszych zmian dążących do wzrostu jakości usług a także wyrównania problemów finansowych oraz rozwiązania niedogodności związanych ze złym kontraktowaniem umów z ZOZami przez NFZ.

Minister wspominała również o planach wprowadzenia drogowego ratownictwa medycznego by sprofesjonalizować pomoc medyczną na drogach której to specyfika wymaga zupełnie innego podejścia i innego rodzaju sprzętu niż pomoc medyczna prowadzona w domach. Dodatkowo plany Ministerstwa zakładają polepszenie jakości i dostępu do technologii medycznych na szerszą skalę. Kooperacja z instytutami naukowymi oraz akademiami medycznymi koordynowana z pracami Polskiego przemysłu farmaceutycznego oraz zakładami opieki zdrowotnej może pomóc stworzyć stabilny i zintegrowany system pomocy medycznej.

Dziś brak współpracy i autonomiczność oraz odrębność każdej z gałęzi medycyny powoduje, że jakość usług jest różna w zależności od regionu kraju co nie powinno mieć miejsca. Dostęp do świadczeń zdrowotnych powinien być taki sam, a szpitale i przychodnie powinny mieć dostęp do sprzętu medycznego w takim samym stopniu. Tym bardziej, że transportowanie pacjentów z jednego końca kraju na drugi jest nie tylko kosztowne ale i uciążliwe a w ostateczności może spowodować śmierć pacjenta.

Dodatkowo Minister mówiła o planach poszerzenia zasięgu LPR oraz zwiększenia uwagi Ministerstwa na problem transportu medycznego drogą lotniczą. Głównie chodziło tu o odpowiedni sprzęt a także rozwój lądowisk na terenie kraju. Lądowanie śmigłowców ratunkowych na skwerach, parkach czy nawet na środku drogi nie tylko stwarza niebezpieczeństwo ale i powoduje wydłużenie drogi chorego do szpitalnego łóżka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Renata Charleson
Porozumienie Centrum "Razem"



Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 2568
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 13:52, 17 Maj 2014    Temat postu:

Cytat:



Premier Renata Charleson-Kujawiak spotkała się z dyrektorami szpitali wojewódzkich.
Podczas spotkań rozmawiała na temat wdrażanej ustawy o finansowaniu ZOZ oraz mówiła o planach na reorganizację służby zdrowia.

Spotkanie odbyło się w Warszawie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Premier dyskutowała nad wdrażaniem zmian oraz przygotowania gruntu do wprowadzenia ustawy o funduszu zaopatrzenia medycznego który ma dać szansę szpitalom na zyskanie nowoczesnego sprzętu poza funduszami własnymi i przydzielonymi wedle nowej ustawy. Jednocześnie Premier naciskała na stworzenie warunków do maksymalizacji jakości wykonywanych usług medycznych oraz starania się o podwyższenie standardów obsługi.

W wielu urzędach wprowadza się między innymi instytucję tajemniczego klienta który sprawdza i weryfikuje na żądanie instytucji jakość obsługi. Wdrożenie podobnego systemu do służby zdrowia może sprawić, że weryfikowalne stanie się wdrażanie programów standardów obsługi a do tego dyrekcje będą mogły odnaleźć słabe punkty w zarządzaniu. Jednocześnie Premier naciskała by jak najwięcej szpitali posiadało certyfikat ISO i podkreślała, że będzie dążyła do tego by każdy nawet najmniejszy zakład opieki zdrowotnej taki certyfikat posiadał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Filip Serafin
Umiarkowani



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 630
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 13:28, 20 Maj 2014    Temat postu:

Cytat:


Priorytety resortu kultury i dziedzictwa narodowego
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Kidawa-Błońska w towarzystwie wicepremierów Filipa Serafina i Stanisława Kluzy oraz rzeczniczki rządu Anny Krupki przedstawiła priorytety resortu na lata 2019-2023.

Lekcje muzyki i plastyki dla wszystkich uczniów, otwarcie kilku nowych muzeów oraz kolejne dziesiątki milionów złotych na modernizację bibliotek. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedstawiło swoje plany. - Następne lata będą okresem reform i dbałości o dziedzictwo kulturowe - zapowiedziała minister kultury i dziedzictwa narodowego Małgorzata Kidawa-Błońska prezentując na poniedziałkowej konferencji plany swojego resortu.

Jednym z głównych narzędzi wsparcia dla kultury w kolejnych latach będą środki europejskie. Jak podkreślali wspólnie wicepremier Filip Serafin i minister M.Kidawa-Błońska, będziemy mieli do dyspozycji na te cele około 700 mln euro w różnych programach. Polska okazała się być jedynym krajem UE, który przekonał Komisję Europejską do wydzielenia na kulturę tak dużych pieniędzy w perspektywie finansowej 2020-2026. Jednym z priorytetowych działań na rzecz kultury będzie Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, wdrażany już od 1 września 2019 r. W jego ramach będą się odbywały promocje książek, udostępnianie legalnej książki w internecie, wspieranie wydawania wartościowej literatury i czasopism, szkolenia księgarzy.

Biblioteki to kolejny ważny punkt planów MKiDN. Kontynuowany będzie program KULTURA+, którego jednym z priorytetów jest Biblioteka+, czyli przekształcanie bibliotek publicznych w mniejszych miejscowościach w lokalne centra kultury. Dotychczas od 2016 roku zbudowano lub zmodernizowano 255 bibliotek, a w 2019 roku zakończonych zostanie kolejnych 70 inwestycji. Kontynuowany będzie program MAK+, czyli system elektronicznego katalogu w bibliotekach. W 2020 roku wszystkie biblioteki muszą mieć możliwość bezpłatnego podłączenia do szerokopasmowego internetu. Kolejny punkt planu to kultura dostępna on line, czyli digitalizacja filmów, książek, fotografii itp.

Kolejne reformy to: wprowadzenie od 1 września 2020 roku do wszystkich szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących lekcji muzyki i plastyki; "muzeum za złotówkę", czyli bilet wstępu do każdego z państwowych muzeów dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia kosztuje tylko 1 złoty. W tym roku już po raz czwarty listopad będzie miesiącem, w którym można będzie za darmo zwiedzić 4 rezydencje królewskie: Zamek Królewski na Wawelu, Zamek Królewski w Warszawie, Łazienki Królewskie i Pałac w Wilanowie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Archiwum / Rząd Renaty Charleson Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin