Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna www.rzeczpospolita2015.fora.pl
Symulacja Polityczna
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych - działania

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Archiwum / Rząd II koalicji PSL-PUS-JW
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paulina Kochman




Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 1309
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 16:14, 04 Lis 2013    Temat postu: Ministerstwo Spraw Zagranicznych - działania

(...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paulina Kochman




Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 1309
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 18:32, 04 Lis 2013    Temat postu:

Cytat:
Szefowa MSZ z wizytą na Kubie



Ze swoją pierwszą oficjalną wizytą minister spraw zagranicznych udała się do dawnego sojusznika Polski - na Kubę.

W czwartek rano wylądowała na lotnisku w Hawanie. Pierwszym elementem jej wizyty było złożenie kwiatów w Mauzoleum Radzieckiego Żołnierza Internacjonalisty. Po powrocie do stolicy spotkała się z Raúlem Castro. Kubański przywódca wyraził zadowolenie z powodu ocieplania się stosunków polsko-kubańskich, a co za tym idzie - europejsko-kubańskich. - Renesans idei marksistowskich na Starym Kontynencie to dowód na to, iż siła ludu jest niezwyciężona i żadna kapitalistyczna dyktatura nie jest w stanie jej przełamać - mówił.

Paulina Kochman poruszyła kwestię amerykańskiego embarga na Kubę. - Niesprawiedliwa, egoistyczna, imperialistyczna polityka amerykańska przyniosła tej pięknej wyspie załamanie gospodarcze. Ale naród kubański, pełen rewolucyjnych idei, podniósł się i bez pomocy kapitalistów zbudował potęgę swego państwa - przekonywała polska minister.

Raúl Castro usłyszał zapewnienie, iż zarówno Polska, jak i Unia Europejska będą bronić Republiki Kuby na arenie międzynarodowej przed nieuprawnionymi atakami ze strony Stanów Zjednoczonych.

Szefowa MSZ wyraziła podziw wobec egalitaryzmu kubańskiego społeczeństwo, dla którego wszelkie formy dyskryminacji są obce. - Ameryka może się od was uczyć, jak walczyć z rasizmem, seksizmem i homofobią - gratulowała narodowi kubańskiemu Paulina Kochman.

Punktem kulminacyjnym wizyty polskiej delegacji była rozmowa z Fidelem Castro - ojcem socjalistycznej Kuby.

W piątek wieczorem minister odleciała z wyspy jako honorowa obywatelka Hawany - tytuł ten nadała jej burmistrz miasta, Marta Hernández Romero.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paulina Kochman




Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 1309
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 21:51, 05 Lis 2013    Temat postu:

Cytat:
Paulina Kochman w Szwecji

Rządowy samolot wylądował w środę przed południem na lotnisku Arlanda w Sztokholmie. Paulinę Kochman przywitał ambasador RP w Szwecji Adam Hałaciński oraz szwedzki minister spraw zagranicznych Hans Linde. Z lotniska minister pojechała do siedziby premiera Szwecji Stefana Löfvena. W planie jest jeszcze wizyta polityków w Synagodze oraz Królewskim Instytucie Technologii.

Odważne deklaracje



Tuż po przylocie minister na teren Królestwa odbyła się wspólna konferencja prasowa szefów resortów spraw zagranicznych.

- Szwecja nie zamierza stać z boku, kiedy na świecie łamane są prawa człowieka. Amerykańskim obywatelom odbiera się prawo do odwiedzenia Republiki Kuby, podczas gdy mieszkańcy tego pięknego karaibskiego kraju mają pełną możliwość wylotu do Stanów Zjednoczonych. To niesprawiedliwe, jak amerykański rząd traktuje swoich obywateli - mówił Hans Linde. - Szwecja solidaryzuje się ze wszystkimi narodami dotkniętymi przez amerykańską okupację. Irakijczycy, Afgańczycy, Libijczycy i wszystkie inne nacje mają prawo do życia w pokoju niezmąconym przez imperializm i kapitalizm - dodał.



Paulina Kochman zapewniała, iż Polska pragnie zacieśniać stosunki ze Szwecją.

Polska delegacja nie spotkała się w królową Wiktorią, co przyjęte zostało jako osobista deklaracja sprzeciwu minister Kochman wobec ustroju monarchicznego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Sob 18:31, 23 Lis 2013    Temat postu:

Cytat:
W Warszawie o relacjach gospodarczych Polska-Peru


- Polskę i Peru łączy coraz więcej interesów, a dalszy rozwój strategicznego partnerstwa powinien sprzyjać umacnianiu konkurencyjności naszych gospodarek - podkreśliła Minister Spraw Zagranicznych Karolina Wieczorek podczas konferencji "Peru: partner strategiczny dla Polski w Ameryce Południowej". Seminarium zostało zorganizowane 29 września w Warszawie.

Głównym celem konferencji, w której uczestniczyli przedstawiciele polskiego i peruwiańskiego biznesu, było zaprezentowanie możliwości gospodarczych oraz inwestycyjnych obu krajów. Polsko-peruwiańskie obroty handlowe systematycznie wzrastają. W 2016 r. polski eksport zwiększył się o 40 % w porównaniu do 2014 r. Oficjalnej delegacji, której przewodniczył wiceminister handlu zagranicznego Carlos Posada, towarzyszyli przedstawiciele firm peruwiańskich.

Minister Wieczorek spotkała się z przewodniczącym peruwiańskiej delegacji, z którym rozmawiała o współpracy Polski i Peru. Dyskusja ministrów poświęcona była także korzyściom płynącym z zawarcia umowy handlowej między UE, a Peru i Kolumbią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Nie 14:01, 24 Lis 2013    Temat postu:

Cytat:
Wiceminister Beata Lindholm spotkała się w Warszawie z młodymi liderami środowisk polonijnych

W Europie jesteśmy uważani za kraj dynamiczny. Naszym pierwszym zasobem jesteście Wy - powiedziała wiceminister spraw zagranicznych Beata Lindholm podczas dzisiejszego spotkania z uczestnikami Zjazdu Absolwentów Szkoły Liderów Polonijnych w gmachu Senatu RP.

Polityka polonijna rządu stara się coraz lepiej wykorzystywać środki, które podatnik daje do naszej dyspozycji - powiedziała podczas spotkania wiceszefowa polskiej dyplomacji. Przypomniała, że MSZ ogłosił kolejną turę konkursu Współpraca z Polonią i Polakami za granicą, na który przeznaczone zostanie niemal 50 milionów złotych.

Spotkanie w Senacie poświęcone było nie tylko polityce rządu wobec Polonii i Polaków za granicą ale także marce POLSKA. Wiceszefowa polskiego MSZ zwróciła uwagę, że żyjemy w czasach rewolucji technologicznej. - To oznacza, że łatwiej jest utrzymać kontakt z Polską, ale także, że te nowoczesne narzędzia są też użyteczne we wzmacnianiu marki POLSKA - podkreśliła wiceminister. Jednocześnie zauważyła, że zmiana sposobu promowania Polski to nie tylko zmiana narzędzi komunikacji. Konieczna jest również zmiana narracji w opowiadaniu o Polsce. - Uważamy, że historia naszego kraju powinna być dla obcokrajowców pozytywną inspiracją - zaznaczyła Lindholm. - Chcemy, aby dowiedzieli się, że dzięki naszym cechom narodowym - pracowitości, inteligencji, talentowi, polotowi - Polska jest dzisiaj krajem sukcesu. Krajem, którym warto się interesować i z którym warto współpracować. Wiceminister Beata Lindholm podkreśliła, że marka o nazwie Polska jest dziś warta 472 mld dolarów. - Znajduje się [ona] na 20. miejscu najbardziej wartościowych marek narodowych, wyprzedzając Niemcy, Singapur i Norwegię. Rok wcześniej było to 271 mld dolarów - przypomniała.

W Zjeździe biorą udział najaktywniejsi, młodzi liderzy środowisk polonijnych z całego świata, którzy pogłębiali wiedzę i doskonalili swe umiejętności liderskie podczas kolejnych edycji Szkoły. Przed spotkaniem uczestnicy wraz z gronem ekspertów i parlamentarzystów wysłuchali wykładów na temat praw wyborczych obywateli polskich za granicą oraz zasad udziału w wyborach organizowanych przez polskie placówki dyplomatyczno-konsularne. Odbyły się także dyskusje panelowe nt. tego, jak Polacy korzystają ze swoich praw wyborczych i jak Polonia angażuje się w życie polityczne Polski. Zaprezentowano ponadto program Stowarzyszenia Szkoła Liderów pt. "Jesteś u siebie. Zagłosuj". Program jest jednocześnie szeroką kampanią profrekwencyjną przed przyszłorocznymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Szkolenia liderskie organizowane są przez Stowarzyszenie Szkoła Liderów od 1994 roku. W 2009 r. stowarzyszenie rozpoczęło program dla środowisk polonijnych i polskich poza granicami kraju. Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych przekazywanych organizacjom pozarządowym w drodze otwartego konkursu. W tym roku program Szkoły Liderów Polonijnych został objęty patronatem honorowym Ministra Spraw Zagranicznych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Czw 15:30, 05 Gru 2013    Temat postu:

Cytat:
Polsko-fińska współpraca energetyczna

Polityka klimatyczna oraz współpraca energetyczna były głównymi tematami spotkania wiceminister spraw zagranicznych Beaty Lindholm z sekretarz stanu Ministerstwa Gospodarki i Zatrudnienia Finlandii Marją Rislakki. Do rozmów doszło 16 listopada w Warszawie.

Polska zainteresowana jest doświadczeniami Finlandii w wykorzystywaniu energii jądrowej, szczególnie w kontekście bezpieczeństwa i gospodarki odpadami, a także energii odnawialnej. - Finlandia ma wiele szczęścia, że nie musi polegać na jednym surowcu energetycznym - powiedziała minister Rislakki. Przypomniała, że obok energii jądrowej, ropy i gazu, Finlandia wykorzystuje odnawialne źródła energii, które stanowią ponad 30% całkowitego zużycia energii. - Priorytetem Polski i UE jest dywersyfikacja źródeł energii oraz utrzymanie konkurencyjności. - podkreśliła wiceminister Lindholm.

Od grudnia 2014 r. Polskę i Finlandię łączy wzmocniona współpraca, której elementem jest intensywny dialog polityczny i ekspercki. Przegląd współpracy dwustronnej został dokonany wiosną 2017 r. Do głównych obszarów zainteresowania i współdziałania polscy i fińscy eksperci zaliczyli: gospodarkę i energetykę, informację i komunikację, sektor bezpieczeństwa i sprawiedliwości, politykę wschodnią, edukację, ochronę środowiska, rolnictwo i kulturę.


Ostatnio zmieniony przez Anna Radziwiłł-Schmidt dnia Czw 15:30, 05 Gru 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dalewin
Dziennikarze



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 783
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 13:47, 30 Sty 2014    Temat postu:

-Dalewin Kujawiak. Kanał 5. Pani Minister, jakie kroki MSZ podejmie w związku z pobiciem Polaków na Białorusi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Czw 14:51, 30 Sty 2014    Temat postu:

Cytat:

Pobicie Polaków pogłębia tylko nieufność wobec władz Białorusi. Wciąż pracujemy nad tym, by zrozumieć, co się stało, ale oczywiście potępiam użycie siły wobec pokojowych demonstrantów i użycie siły w jakiejkolwiek formie. Będziemy żądać obiektywnego i pełnego śledztwa w sprawie zdarzeń w Mińsku, a jeszcze w tym tygodniu spotkam się z Ambasadorem Białorusi w Polsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janina Kozłowska




Dołączył: 15 Cze 2013
Posty: 1361
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 14:51, 30 Sty 2014    Temat postu:

Uśmiechnięta minister opowiada o pobiciu Polaków na Białorusi Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Czw 14:53, 30 Sty 2014    Temat postu:

OG: Uśmiechem powitała dziennikarza, potem przeszła do rzeczy Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dalewin
Dziennikarze



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 783
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 14:53, 30 Sty 2014    Temat postu:

-Rozmawiała już Pani z prezesem Związku Polaków na Białorusi? Jeśli tak, to czy ustosunkowali się już do wydarzeń?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Czw 14:57, 30 Sty 2014    Temat postu:

Będę z nim rozmawiała telefonicznie, dzisiaj wieczorem. Zaraz po tym poinformuję o przebiegu rozmowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Czw 16:58, 30 Sty 2014    Temat postu:

Na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych:
Cytat:

Karolina Wieczorek (ur. 29 października 1981 roku w Katowicach) - polska polityk, posłanka na Sejm VIII i IX kadencji, minister ds. przeciwdziałania dyskryminacji w rządzie Janiny Kozłowskiej, minister spraw zagranicznych w rządzie Anny Radziwiłł-Schmidt.

Absolwentka LO nr X im. Ignacego Jana Paderewskiego. Ukończyła studia na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego.

W wyborach parlamentarnych w 2015 roku wybrana posłanką na Sejm VIII kadencji z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu katowickim. Z powodzeniem ubiegała się o reelekcję w przyspieszonych wyborach parlamentarnych w 2016 roku, z list PSL-OPL. Pod koniec listopada 2015 roku powołana na ministra ds. przeciwdziałania dyskryminacji w rządzie Janiny Kozłowskiej, funkcję pełniła do kwietnia 2016 roku. Od 27 października 2016 roku do 2 lipca 2017 roku i ponownie od 12 września 2017 roku minister spraw zagranicznych w rządzie Anny Radziwiłł-Schmidt.

Włada biegle językami angielskim, francuskim, niemieckim i rosyjskim. Prywatnie w 2011 roku wyszła za mąż za Tadeusza Wieczorka, ma dwie córki Annę (ur. 2013) i Beatę (ur. 2014).


OG: Gdyby były wątpliwości co do jej biografii (zaakceptowana przez admina). Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dalewin
Dziennikarze



Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 783
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 20:08, 30 Sty 2014    Temat postu:

-Dalewin Kujawiak, Kanał 5 ponownie. Pani Minister, czy wizyta wicepremiera na Białorusi oznacza, że strona Białoruska odrzuciła propozycje pokojowego rozwiązania konfliktu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anna Radziwiłł-Schmidt
Umiarkowani



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 3597
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bruksela

PostWysłany: Pon 18:06, 10 Mar 2014    Temat postu:

Cytat:
Minister Olechowski rozmawiał z Catherine Ashton o sytuacji na Białorusi

Ocenie sytuacji na Białorusi i możliwym scenariuszom wyjścia z kryzysu poświęcona była środowa rozmowa telefoniczna szefa MSZ Andrzeja Olechowskiego z wysoką przedstawiciel Unii Europejskiej ds. zewnętrznych i polityki bezpieczeństwa Catherine Ashton.

O rozmowie Olechowskiego z Ashton poinformował PAP w środę wieczorem rzeczniczka MSZ Karolina Mazurek. Do rozmowy doszło po zakończeniu spotkania wysokiej przedstawiciel z premierem Białorusi Michaiłem Miasnikowiczem.

Rzecznik MSZ podała, że Catherine Ashton poinformowała Olechowskiego o przebiegu spotkania z premierem Białorusi. "Podzieliła się obawami, że mimo rozpoczętego dialogu sytuacja na Białorusi jest wciąż napięta i może rozwijać się według różnych scenariuszy, także negatywnych" - zaznaczyła Mazurek. Olechowski z kolei przedstawił działania polskich władz w sprawie Białorusi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janusz Siemieńczuk
Blok Janusza Siemieńczuka



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3226
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 22:26, 12 Mar 2014    Temat postu:

Cytat:
Olechowski w Brukseli, Siemieńczuk na Litwie

Andrzej Olechowski, minister spraw zagranicznych Polski przebywa z roboczą wizytą w Brukseli. Tam ma spotkać się z przedstawicielami Unii Europejskiej, by rozmawiać o sytuacji Białorusi i ewentualnych sankcjach w szczególności gospodarczych dla Rosji. Mają zostać przedstawione tam stanowiska szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton oraz przewodniczącego Komisji Europejskiej Martina Schultza w sprawie kryzysu białoruskiego.

W tym samym czasie odbywa się wizyta wicepremiera Janusza Siemieńczuka u premiera Litwy Algirdas Butkevičius. Tematem spotkania mają być trwające polsko-litewskie manewry wojskowe oraz sytuacja na Białorusi. Premierzy po rozmowie mają pojechać na Poligon Podbrodzie (Litwa) by osobiście nadzorować manewry polskich i litewskich sił zbrojnych. Później planowana jest wspólna konferencja prasowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Archiwum / Rząd II koalicji PSL-PUS-JW Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin