Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna www.rzeczpospolita2015.fora.pl
Symulacja Polityczna
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prezes Rady Ministrów - działania

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Archiwum / Rząd Beaty Lindholm
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna Pucz-Swarzewska
Umiarkowani



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 17:35, 22 Wrz 2014    Temat postu: Prezes Rady Ministrów - działania

Cytat:

Prezes Rady Ministrów: Beata Lindholm


Szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Katarzyna Pucz-Swarzewska
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna Pucz-Swarzewska
Umiarkowani



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 10:04, 02 Lis 2014    Temat postu:

Cytat:

Dialog Europa-Azja. Udział premier Lindholm w szczycie ASEM

Premier Beata Lindholm wzięła udział w spotkaniu przywódców Europy i Azji w Kopenhadze. Spotkanie było okazją do rozmów z partnerami azjatyckimi oraz dodatkowych konsultacji. Tematami przewodnimi XIV szczytu ASEM były gospodarka i finanse oraz partnerstwo Europy i Azji w kwestiach globalnych.

Szefowa polskiego rządu w swoim wystąpieniu na II sesji plenarnej szczytu podkreśliła, że Europa i Azja mają kluczowy udział w budowaniu dobrobytu świata, ale mają także obowiązek dołożyć wszelkich starań, aby poszerzać obszary rozwoju i wiary w postęp. Podkreśliła, że trzeba stworzyć ramy ciągłego postępu w relacjach handlowo-inwestycyjnych. Istotne jest także dążenie do stworzenia dobrych przepisów regulujących działalność sektora finansowego i przepływów kapitałowych.

Dodała, że nie można zapominać o rozwoju infrastruktury i powiązań komunikacyjnych. Premier Beata Lindholm podała tutaj przykład Gdańska, który już dziś zapewnia przeładunek kontenerów dla połączeń morskich z całą Azją Południowo-Wschodnią i Chinami. Wskazała także na znaczenie bezpieczeństwa energetycznego oraz wspólny wysiłek na rzecz postępu w efektywnym wykorzystywaniu energii oraz w jej pozyskiwaniu z nowych źródeł.

Cytat:
Spotkania biletarne

Przewodnicząca Rady Europejskiej Anna Radziwiłł-Schmidt

To było pierwsze spotkanie obu pań od objęcia przez Beatę Lindholm funkcji Prezesa Rady Ministrów. Panie rozmawiały m.in.: o tym, na jakim etapie realizacji jest projekt Unii Energetycznej, a także o budowie polskiej elektrowni atomowej (która rozpoczęła się w 2020 roku).

Prezydent Ukrainy Olha Bohomołeć

Podczas spotkania premier Beata Lindholm rozmawiała z Olhą Bohomołeć m.in.: o współpracy na linii Polska-Ukraina.

Premier Wietnamu Nguyễn Tấn Dũng

Premier Beata Lindholm spotkała się także z premierem Wietnamu Nguyễn Tấn Dũngiem. Głównym tematem rozmowy szefów rządów Polski i Wietnamu była współpraca gospodarcza. Omówiono m.in przygotowania do podpisania umowy ramowej o intensyfikacji wymiany handlowej.


Szczyt Europa - Azja

ASEM jest nieformalnym procesem dialogu i współpracy między dwoma regionami: Unią Europejską a Azją Wschodnią i Południowo-Wschodnią. Odbywający się szczyt (po raz pierwszy zorganizowano go w 1996 roku) jest głównym forum dialogu między Europą a Azją i przyczynia się do wzmocnienia stosunków i wzajemnego zrozumienia między oboma regionami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna Pucz-Swarzewska
Umiarkowani



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 14:59, 21 Lis 2014    Temat postu:

Cytat:

Beata Lindholm w Bydgoszczy - zakład PESA

Szefowa rządu odwiedziła zakład PESA w Bydgoszczy. To największy polski producent pojazdów szynowych z siedzibą w województwie, które szczególną wagę przywiązuje do tworzenia przyjaznych warunków dla inwestorów.

- Mamy się dzisiaj czym pochwalić i bez kompleksów wchodzimy na rynki europejskie, mówiąc, że nasz produkt jest najwyższej jakości. Jestem przekonana, że w najbliższym czasie będziemy dużo słyszeć o pociągach produkowanych w tej fabryce, a jeżdżących w Niemczech - powiedziała szefowa rządu. Premier Beata Lindholm pogratulowała firmie sukcesów w zakresie innowacyjności i dynamicznej ekspansji zagranicznej. PESA Bydgoszcz SA produkuje pociągi i tramwaje, które jeżdżą po torach w Niemczech, Czechach, Rosji, Rumunii, we Włoszech, na Węgrzech, Ukrainie, Białorusi i Litwie.

Każdy, kto będzie tworzył nowe miejsca pracy może liczyć na wsparcie polskiego rządu - zaznaczyła premier Beata Lindholm, wskazując, że PESA jest przykładem firmy, która znacznie wspiera lokalny i krajowy rynek pracy. Firma zatrudnia prawie 3000 osób, a wraz ze spółkami zależnymi blisko 4000. Zamówienia PESY realizuje ponad 1800 polskich firm z całego kraju, w których pracuje ponad 80 tysięcy pracowników.

Dobry samorząd, który współpracuje z przedsiębiorcą to szansa na skuteczną walkę z bezrobociem w Polsce - powiedziała premier Lindholm. Podkreśliła, że władze województwa kujawsko-pomorskiego w sposób szczególny dbają o rozwój lokalnych przedsiębiorstw. Na inwestycje i rozwój nowoczesnych technologii kujawsko-pomorskie przeznacza co czwartą złotówkę Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO). Działa tu Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i parki przemysłowo-technologiczne. Stworzony został system wspierania przedsiębiorstw, w ramach którego działa m.in. Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestora czy Fundusz Poręczeń Kredytowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna Pucz-Swarzewska
Umiarkowani



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 12:28, 23 Lis 2014    Temat postu:

Cytat:

Premier Lindholm odwiedza wschodnich sąsiadów

Premier Beata Lindholm udała się w podróż zagraniczną do wschodnich sąsiadów Polski. Odwiedziła Ukrainę, Białoruś, Litwę, Łotwę i Estonię, gdzie spotkała się z prezydentami i szefami rządów, aby rozmawiać o współpracy w kwestiach współpracy na polu gospodarczym, energetycznym i naukowym.

Ukraina
Premier Beata Lindholm spotkała się już w Kijowie z prezydent Ukrainy Olgą Bohomolec i premierem Witalijem Kliczko. Rozmawiała z nimi m.in.: o zacieśnieniu współpracy na polu gospodarczym, energetycznym i naukowym. Poruszyła temat Unii Energetycznej, który znalazł się w zadaniach Unii Europejskiej na kolejne 5 lat. Rozmawiała także z prezydent i premierem o dążenia Ukrainy do wstąpienia do Unii Europejskiej. Premier Lindholm zapewniła, że będzie polski rząd będzie wspierał wszelkie działania Ukrainy, które będą miały na celu zbliżenie z zachodem i UE.

Białoruś
Premier Beata Lindholm spotkała się z prezydentem Siergiejem Dukalajewem. - Poprawa relacji polsko-białoruskich poprzez mądre użycie politycznych instrumentów była naszym priorytetem od pierwszych dni mojego rządu - podkreśliła polska premier, która wzięła udział w Polsko-Białoruskim forum Gospodarczym w Mińsku. Dodała, że dziś tym bardziej cieszy to, co zaczyna się dziać pozytywnego między Polską a Białorusią, bo wszyscy mają świadomość, jak trudne były początki procesu zbliżania Warszawy i Mińska.

Litwa
W Wilnie premier Beata Lindholm wzięła udział w spotkaniu z prezydent Dalią Grybauskaite - premierem Algirdasem Butkevicziusem. Lindholm rozmawiała z nimi m.in.: o Unii Energetycznej, a także o sytuacji polskiej mniejszości narodowej na Litwie. - Chcielibyśmy, żeby lojalni obywatele Republiki Litewskiej, a do takich należą także ci polskiej narodowości, mieli szansę na poprawę sytuacji, jeśli chodzi o przestrzeganie standardów, uznawanych przez Radę Europy - powiedziała Lindholm na konferencji prasowej, po spotkaniu.

Łotwa
W Rydze szefowa polskiego rządu spotkała się z prezydent Inese Aizstrautą i premier Laimdotą Straujumą. Rozmawiała z nimi o możliwości ożywienia kontaktów dwustronnych między obu państwami. Tematem spotkania były także bieżące kwestie europejskie i regionalne, a także współpraca transatlantycka, strona łotewska i polska wymieniła także opinie na temat Unii Energetycznej.

Estonia
Ostatnią wschodnią stolicą, jaką odwiedziła premier Beata Lindholm, był Tallin. Szefowa polskiego rządu spotkała się tam z prezydentem Indrekiem Tarandem i premierem Taavi Rõivasem. Podczas spotkania poruszone zostały kwestie współpracy gospodarczej między państwami oraz sprawy z agendy Unii Europejskiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna Pucz-Swarzewska
Umiarkowani



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 16:01, 16 Gru 2014    Temat postu:

Cytat:

Premier Lindholm odwiedza zachodnie stolice

Premier Beata Lindholm wraz z minister spraw zagranicznych Karoliną Wieczorek udała się w podróż zagraniczną do państw na zachód od Polski. Odwiedziła Niemcy, Belgię, Francję, Wielką Brytanię, Hiszpanię, Szwajcarię, Słowację i Czechy, gdzie spotkała się z prezydentami i szefami rządów, aby rozmawiać o współpracy w kwestiach współpracy na polu gospodarczym, energetycznym i naukowym.

Berlin
Premier Beata Lindholm spotkała się w poniedziałek w Berlinie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Szefowa polskiego rządu wyraziła nadzieję, że stosunki między oboma krajami będą jeszcze lepsze niż obecnie. Spotkanie było poświęcone m.in. relacjom dwustronnym, w tym stosunkom gospodarczym między oboma krajami. Premier Beata Lindholm zaznaczyła, że Polska jest w centrum Europy, więc to naturalne, że dąży do przyjęcia euro. Premier podkreśliła, że warunkiem przyjęcia wspólnej europejskiej waluty jest dobra forma polskiej gospodarki, tak by stanowiła wartość dodaną dla strefy euro, zaś sama strefa euro musi być stabilna.

Bruksela
- Podkreśliłam, że Parlament Europejski to ta instytucja Unii Europejskiej, która ma reprezentantów z bezpośredniego wyboru, czyli ma bardzo mocny mandat - powiedziała premier Lindholm. Rozmowy poświęcone były bieżącym kwestiom europejskim. Podczas spotkania poruszona został również rola Polski w unijnej gospodarce, a także bezpieczeństwo energetyczne. Premier Beata Lindholm rozmawiała z Przewodniczącą Rady Europejskiej Anną Radziwiłł-Schmidt na temat prac nad powołaniem Unii Energetycznej.

Paryż
Premier Beata Lindholm spotkała się we wtorek w Paryżu z prezydentem Francji Nicolas'e, Sarkozy'm. Głównym tematem spotkania były kwestie klimatyczno-energetyczne. Premier Polski i prezydent Francji rozmawiali m.in. o sytuacji międzynarodowej w kontekście bezpieczeństwa. Wśród tematów znalazła się również m.in.: kwestia Unii Energetycznej. Omawiano także bieżące sprawy Unii Europejskiej, w tym kwestie dotyczące gospodarki.

Londyn
Premier Beata Lindholm spotkała się w środę z Premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem. Rozmawiała z nim m.in.: o współpracy gospodarczej obu krajów, a także o sytuacji Polonii w Wielkiej Brytanii. Szefowa polskiego rządu zwróciła także uwagę na pozytywny wpływ migracji z Polski na gospodarkę Wielkiej Brytanii.

Madryt
Wzmocnienie niezależności energetycznej Europy oraz współpraca w dziedzinie wojskowej były głównymi tematami rozmowy szefów rządu Polski i Hiszpanii. Premier Beata Lindholm poruszyła także kwestię szeroko omawianej Unii Energetycznej, która jest jednym z priorytetów zawartych w planach na lata 2020-2025.

Berno
Premier Beata Lindholm spotkała się w stolicy Szwajcarii z Prezydentem tego kraju. Jednym z tematów spotkania była współpraca Szwajcarii z Unią Europejską. Premier podziękowała prezydentowi za zaangażowanie Szwajcarii w Fundację Auschwitz-Birkenau oraz fundusz spójnościowy w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Bratysława
Szefowa polskiego rządu spotkała się z Prezydentem i Premierem Czech. Lindholm podkreśliła, że należy wzmocnić ofertę Unii Europejskiej wobec sąsiadów, a zwłaszcza państw najaktywniej korzystających z programu Partnerstwa Wschodniego: Ukrainy, Mołdawii i Gruzji. W rękach UE znajdują się instrumenty wsparcia, które nie zostały dotychczas wykorzystane. - Partnerstwo Wschodnie będzie testem dla skuteczności UE w polityce zagranicznej: umiejętności rzeczywistego zbliżenia i wsparcia reform - zaznaczyła.

Praga
Premier Beata Linholm złożyła wizytę w Czechach. Szefowa rządu rozmawiała z premierem m.in. o bezpieczeństwie energetycznym i współpracy w zakresie projektów transportowych. Premier Lindholm podkreśliła znaczenie dalszego rozwoju połączeń transportowych między Polską a Czechami, zarówno drogowych, jak i kolejowych. Szefowa rządu powiedziała, że kluczowe znaczenie ma także rozwój infrastruktury gazowej oraz utworzenie regionalnego i unijnego rynku energii. Zaznaczyła, że w wielu kwestiach mamy z Czechami podobne stanowisko.


Ostatnio zmieniony przez Katarzyna Pucz-Swarzewska dnia Czw 15:26, 08 Sty 2015, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna Pucz-Swarzewska
Umiarkowani



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 14:05, 30 Gru 2014    Temat postu:

Cytat:

Premier Norwegii z wizytą w Polsce

Szefowa polskiego rządu Beata Lindholm rozmawiała z premier Norwegii Erną Solberg o współpracy gospodarczej oraz efektach programów finansowanych przez rząd norweski.

Polacy w Norwegii
Szefowa polskiego rządu powiedziała, że ważnym tematem dyskusji było także podejście norweskich władz do licznej grupy Polaków, pracujących i mieszkających w Norwegii. - Jest dla nas niezwykle istotne, że Polacy cieszą się ciepłym i gościnnym przyjęciem ze strony społeczeństwa i władz norweskich oraz są cenieni za pozytywny wkład w budowanie gospodarki norweskiej. Powinniśmy podejmować działania utrzymujące te pozytywne relacje - podkreśliła polska premier.

Fundusze norweskie w Polsce
Premier Beata Lindholm podziękowała także za owocną współpracę w zakresie realizacji programów: Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Mechanizmu Finansowego EOG, w ramach których w latach 2016-2021 zrealizowane zostały w Polsce projekty na kwotę ponad 534 mln euro. Fundusze norweskie mają pozytywny wpływ na rozwój i modernizację Polski - powiedziała premier Beata Lindholm wymieniając kluczowe inwestycje kultury zmodernizowane ze środków norweskich. Chodzi m.in. o: Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Zamkowe w Malborku, Zamek w Łańcucie, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Akademia Muzyczna w Katowicach, Biblioteka Narodowa w Warszawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna Pucz-Swarzewska
Umiarkowani



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 11:17, 10 Sty 2015    Temat postu:

Cytat:
Premier RP Beata Lindholm powołała pana Jerzego Pruskiego na prezesa Komisji Nadzoru Finansowego.

[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna Pucz-Swarzewska
Umiarkowani



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro 15:16, 21 Sty 2015    Temat postu:

Cytat:

Rozmowy o strategii dla Polski

Zakończyło się kilkudniowe posiedzenie Trójstronnej Komisji ds Społeczno-Gospodarczych, na którym debatowano na temat wstępnego projektu rządowej strategii dla rozwoju polskiej gospodarki.

Po stronie związkowej projekt strategii spotkał się z akceptacją. Natomiast reakcje strony pracodawców były bardziej złożone. Zgodzili się oni z rządem co do diagnozy i celów, jednakże część propozycji odnośnie metod spotkała się z ich sceptycyzmem.

Wicepremier Aleksander Niełów po zakończeniu posiedzenia powiedział, że jest zadowolony z jego efektów. - Było jasne od samego początku, że będą głosy krytyczne pośród naszych partnerów społecznych. Cieszy mnie jednak, że zgadzamy się, zarówno ze związkami, jak i z pracodawcami, przynajmniej co do diagnozy i celów. To oznacza, że różnice zdań co do propozycji metod są do przezwyciężenia. Zwłaszcza, że te różnice nie polegają na totalnej negacji całości, a raczej na wyrażeniu wątpliwości co do niektórych propozycji.

- Pomyślny rozwój Polski może dokonywać się tylko wtedy, gdy zapewnione będzie bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne. Uwzględniając trzydziestoletnią perspektywę trudno jest wykluczyć wystąpienie w tym okresie konfliktów konwencjonalnych, konfliktów z użyciem broni masowego rażenia i szerokiej gamy konfliktów asymetrycznych, czyli takich, które dotyczą starć między różnymi typami organizacji, między którymi zachodzą fundamentalne różnice i sposoby działania, a które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo Polski, które jest kluczowe. - powiedziała premier Beata Lindholm.

Zakończyło się również długie posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego dotyczące wstępnego projektu rządowej strategii. Reakcje strony samorządowej były generalnie pozytywne. W ciągu najbliższych tygodni rząd przeanalizuje uwagi zgłoszone przez partnerów społecznych oraz samorządowców i zdecyduje o ewentualnych zmianach w projekcie strategii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Archiwum / Rząd Beaty Lindholm Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin