Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna www.rzeczpospolita2015.fora.pl
Symulacja Polityczna
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - działania

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Archiwum / Rząd Beaty Lindholm
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna Pucz-Swarzewska
Umiarkowani



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 17:04, 22 Wrz 2014    Temat postu: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - działania

Cytat:

Minister: Marta Fornero


Cytat:
Biografia minister
Marta Fornero (ur. 16 marca 1979 r. w Warszawie) - polska prawnik, polityk, urzędniczka państwowa, wicepremier (w latach 2017-2019) i minister spraw wewnętrznych i administracji (w kilku rządach, od 2017).

Absolwentka LO nr XIV im. Stanisława Staszica w Warszawie. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, posiada tytuł magistra nauk prawnych. Studiowała również w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

W latach 2007-2011 pracowała jako urzędniczka w Ministerstwie Sprawiedliwości, następnie w latach 2011-2015 w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Od 2017 roku jest wicepremierem i ministrem spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Anny Radziwiłł-Schmidt. Kandydowała w wyborach uzupełniających do Senatu 10 lipca 2018 roku w okręgu nr 29. Była kandydatką bezpartyjną, wspieraną przez Polską Partię Ludową i Polskę Gola!. Wycofała się w ostatnim etapie kampanii wyborczej.

W 2019 roku uzyskała mandat deputowanej do Izby Samorządowej I kadencji. Została powołana na ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Renaty Cherleson-Kujawiak. W 2020 roku została ministrem tego samego resortu w pierwszym, a następnie drugim rządzie Beaty Lindholm.

Biegle włada językami włoskim, angielskim i niemieckim. Prywatnie panna, nie ma dzieci. Jest córką Polki i Włocha, jedynaczka.


Ostatnio zmieniony przez Katarzyna Pucz-Swarzewska dnia Śro 17:18, 24 Wrz 2014, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna Pucz-Swarzewska
Umiarkowani



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 20:11, 22 Wrz 2014    Temat postu:

Cytat:


Zmiany w działaniu i organizacji Biura Ochrony Rządu
Zakupy nowego sprzętu, więcej funkcjonariuszy realizujących bezpośrednio działania ochronne, zmniejszenie pionu logistyki, ograniczenie kadry kierowniczej oraz usprawnienie współpracy z osobami ochranianymi - to niektóre ze zmian w działaniu i organizacji Biura Ochrony Rządu.

Zgodnie z zapowiedziami minister Marty Fornero w BOR dokonano przeglądu obowiązujących procedur pod kątem usprawnienia systemu bezpieczeństwa osób ochranianych przez formację. Ze względu na niejawny charakter działań podejmowanych przez BOR, tylko niektóre z szeregu przyjętych rozwiązań mogą być zaprezentowane opinii publicznej. Należą do nich m.in. dynamiczne, poprzedzone wszechstronną analizą ryzyka, dostosowanie form ochrony w stosunku do osób ustawowo nią objętych. Takie "sprofilowanie" zakresu działań pozwoli na zastosowanie adekwatnych środków ochrony w zależności od sytuacji i jej kontekstu. BOR będzie miał większy dostęp do informacji zbieranych przez ABW i Policję.

Zmieni się również struktura organizacyjna Biura, co pozwoli na zwiększenie liczby funkcjonariuszy bezpośrednio zaangażowanych w zadania ochronne. Przemodelowaniu ulegnie pion logistyki, planowane jest również stworzenie komórki ds. bezpieczeństwa wewnętrznego. Przeglądowi został poddany również zakres działań zapobiegawczych podejmowanych przez Biuro w zakresie zapobiegania popełnieniu przestępstwa wobec osób ochranianych, bezpieczeństwa ochranianych obiektów i urządzeń oraz ujawniania zagrożeń dla osób, obiektów i urządzeń objętych ochroną BOR.

Biuro planuje również zakupy specjalistycznego sprzętu. W budżecie formacji zagwarantowano na ten cel dodatkowy milion złotych. Nowością jest obowiązkowe uczestnictwo osób ochranianych w specjalnych instruktażach organizowanych przez Biuro. Uczestnicy dowiedzą się podczas nich jak współdziałać z funkcjonariuszami w sytuacji wystąpienia zagrożenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna Pucz-Swarzewska
Umiarkowani



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 14:53, 30 Wrz 2014    Temat postu:

Cytat:


Program przeciwdziałania przemocy domowej
Zapewnienie skuteczniejszej ochrony osób najsłabszych - w szczególności dzieciom, kobietom oraz osobom starszym to główne zadanie rozpoczynającego się programu mającemu służyć zapobieganiu przemocy w rodzinie. Zgodnie z zapowiedzią Marty Fornero, MSWiA wdraża pilotażowy program algorytmów i kwestionariuszy szacowania ryzyka zagrożenia życia i zdrowia. Pilotaż odbędzie się w województwie lubuskim i będzie trwał przez cały marzec.

Marta Fornero uznał przeciwdziałanie przemocy rodzinnej za jeden z priorytetów pracy resortu. Szefowa MSWiA już wcześniej informowała, że zamierza stworzyć odpowiedni model działania w tym zakresie, przy ścisłej współpracy z organizacjami pozarządowymi, które pomagają ofiarom przemocy. Program algorytmów i kwestionariuszy został opracowany przy współpracy z Policją, Fundacją Dzieci Niczyje oraz Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia "Niebieska Linia".

Renata Durda z Pogotowia "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia, która pełniła rolę jednego z ekspertów opracowujących algorytmy i kwestionariusze przyznaje, że powstanie takiego narzędzia było niezbędne. - Z chęcią przyjęliśmy propozycję pomocy w wypracowaniu odpowiednich mechanizmów zapobiegających przemocy domowej. Od lat zajmujemy się tym problemem oraz zbieramy doświadczenia z innych krajów. Wierzymy, że dzięki temu rozwiązaniu zwiększą się możliwości wykrywania i reagowania funkcjonariuszy na przypadki przemocy w rodzinie.

Funkcjonariusze otrzymają instrukcje wyjaśniające, jak interpretować znaki świadczące o tym, że mają do czynienia z zagrożeniem wymagającym interwencji. Algorytmy i kwestionariusze mają minimalizować dowolność w podejmowaniu decyzji przez funkcjonariuszy. Ich celem jest również zapewnienie wsparcia policjantom, m.in. mają zlikwidować poczucie funkcjonariusza, że być może działa za szybko.

Oddzielne algorytmy oraz kwestionariusze będą przeznaczone do interwencji w sprawie przemocy rodzinnej wobec dzieci i dorosłych. Algorytm obejmuje wersje działań dla dorosłych i dla dzieci. Wierzymy, że dzięki niemu interwencje nie będą skupiały się tylko na dorosłych. Najczęściej najbardziej poszkodowaną osobą w przypadku przemocy domowej jest dziecko . Program pozwoli je zauważyć i poprawić jego bezpieczeństwo. - mówi Justyna Podlewska z Fundacji Dzieci Niczyje.

Algorytmy mają określić schemat działań w przypadku interwencji związanej z przemocą wobec dziecka lub osoby dorosłej. Skupiają się one w szczególności na sytuacji, w której zachowanie sprawcy nie wyczerpuje znamion czynu zabronionego. W takim przypadku policjant wypełni kwestionariusz, który pomoże mu w ustaleniu ryzyka zaistnienia przemocy w domu, w którym przeprowadza interwencje.

Za pomocą kwestionariuszy funkcjonariusz określi prawdopodobieństwo, że w rodzinie w której przeprowadza interwencje dochodzi do przemocy. Kwestionariusz zawiera 13 pytań. Po jego wypełnieniu interweniujący policjanci powinni wdrożyć odpowiednią procedurę np. rozważyć zatrzymanie osoby podejrzanej o przemoc w rodzinie, odebrać dziecko bądź wszcząć procedurę Niebieskiej Karty. - Pytania do kwestionariusza zostały opracowane na podstawie doświadczeń psychologów i prawników pracujących w Fundacji. Korzystaliśmy również z rozwiązań zastosowanych w innych krajach, m.in. w Anglii, Hiszpanii i Szwecji - mówi Justyna Podlewska.

W ramach pilotażu przeszkolonych zostanie 64 lubuskich policjantów, którzy następnie do końca sierpnia przeszkolą 400 policjantów podejmujących interwencję w sytuacji przemocy w rodzinie. Pilotaż zostanie podsumowany raportem końcowym, a jego wnioski otrzyma Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Program zostanie wdrożony na terenie całego kraju od 1 grudnia 2021 roku.


og: Gdyby komuś przyszło do głowy pisać event - ten program został w realu opublikowany po starcie gry. Jest też zaakceptowany przez GMa, dopuszcza takie sytuacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna Pucz-Swarzewska
Umiarkowani



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 15:00, 09 Paź 2014    Temat postu:

Cytat:


Polsko-litewska współpraca transgraniczna
Współpraca kluczowych służb oraz wzajemna pomoc w przypadku katastrof, klęsk żywiołowych i innych zagrożeń były głównymi tematami spotkania, któremu przewodniczyły minister spraw wewnętrznych i administracji Polski Marta Fornero oraz minister spraw wewnętrznych Litwy Dalia Jankevicius.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Polski Marta Fornero i Minister Spraw Wewnętrznych Litwy Dalia Jankevicius przewodniczyły XIX posiedzeniu Polsko-Litewskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Transgranicznej. Posiedzenie odbyło się w Wilnie. Uczestnicy posiedzenia omówili tematy dotyczące współpracy służb pożarniczych, ratowniczych, służb granicznych i celnych, służb ochrony porządku prawnego, służb policyjnych i ochrony środowiska oraz sanitarno-weterynaryjnych. Przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej poinformowali o trwających rozmowach na temat aktualizacji Umowy o współpracy i wzajemnej pomocy w przypadku katastrof, klęsk żywiołowych i innych poważnych wypadków oraz przygotowaniach dokumentu zawierającego ocenę zagrożeń obszaru transgranicznego z punktu widzenia służb ratowniczych.

Prace Polsko-Litewskiej Komisji Międzyrządowej ds. Współpracy Transgranicznej prowadzone są w ramach czterech grup roboczych: ds. współpracy przygranicznej, ds. współpracy międzyregionalnej, ds. gospodarki przestrzennej oraz ds. aktualizacji Umowy o współpracy i wzajemnej pomocy. W posiedzeniu wzięli udział m. in. przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a także przedstawiciele urzędu marszałkowskiego i wojewódzkiego z województwa podlaskiego oraz placówek dyplomatycznych obu krajów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna Pucz-Swarzewska
Umiarkowani



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 18:00, 04 Lis 2014    Temat postu:

Cytat:


Nowe radiowozy dla Policji
- 100 milionów złotych zostanie przeznaczonych w budżecie Policji na 2022 rok na wymianę policyjnej floty oraz innych środków transportu. Planowane są zakupy m.in. radiowozów, samochodów osobowo-terenowych, furgonów, ale także śmigłowca, różnego rodzaju łodzi i quadów. - zapowiedziała minister spraw wewnętrznych i administracji Marta Fornero.

- Ostatnia tak duża modernizacja policyjnych pojazdów miała miejsce w latach 2014-2017. Sprawne działanie policji wymaga jednak odpowiednich nakładów. W latach 2021-2024 planowana jest kolejna modernizacja dużej części floty. - powiedziała minister spraw wewnętrznych i administracji Marta Fornero na konferencji prasowej.

- Na ten cel w budżecie Policji na 2022 rok zaplanowano ok. 100 milionów złotych. Przeznaczone zostaną na wymianę ponad 1500 pojazdów. Wśród nich będą samochody, zarówno te nieoznakowane, jak i oznakowane. Ponadto funkcjonariusze otrzymają nowe furgony, motocykle i quady. Planowany jest także zakup śmigłowca oraz różnego rodzaju łodzi. - dodała minister Fornero. Szefowa MSWiA podkreśliła, że środki finansowe na zakup nowych radiowozów to nie jednorazowa decyzja, tylko konsekwentne działanie tak jak z programem standaryzacji komend. - Będziemy konsekwentnie doposażyć policję, żeby efekty były widoczne, żeby policjanci mieli dobre warunki pracy, aby wykonywać swoje obowiązki i zadania - powiedziała Marta Fornero.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna Pucz-Swarzewska
Umiarkowani



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 21:23, 29 Lis 2014    Temat postu:

Cytat:

MSWiA przeciwko przemocy domowej

Rośnie liczba zatrzymanych sprawców przemocy i założonych formularzy "Niebieska Karta". Dzięki nowym narzędziom, wprowadzonym niedawno, Policja lepiej identyfikuje zagrożenia życia i zdrowia ofiar. 18 października rozpoczęła się międzynarodowa kampania "16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet". MSWiA również angażuje się w działania mające na celu przeciwdziałanie przemocy.

O 50 proc. wzrosła liczba zatrzymanych osób podejrzanych o stosowanie przemocy. Od stycznia do września w 2020 roku policjanci zatrzymali 6,5 tys. podejrzewanych sprawców przemocy. W 2021 roku z kolei w analogicznym okresie zatrzymano prawie 13 tys. podejrzanych o jej stosowanie. Policjanci również skuteczniej odizolowują od ofiar nietrzeźwych podejrzanych o psychiczne lub fizyczne znęcanie się nad domownikami. Liczba sprawców doprowadzonych do Izb Wytrzeźwień wzrosła blisko o 63 proc. Łącznie funkcjonariusze przewieźli do Izby Wytrzeźwień lub do pomieszczeń dla zatrzymanych 20 tys. nietrzeźwych osób. Wzrosła również liczba wypełnionych przez Policję "Niebieskich Kart". W 2021 roku (od stycznia do września) funkcjonariusze wypełnili 48 093 formularze. To o 11 634 więcej, niż w analogicznym okresie w 2020 roku.

Kwestionariusze szacowania ryzyka
W dniach 18 października - 3 listopada trwa międzynarodowa kampania "16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet". Podejmowanie działań, mających na celu przeciwdziałanie przemocy domowej oraz ochronę osób najbardziej na nią narażonych, to jeden z priorytetów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. W celu skutecznego przeciwdziałania przemocy w rodzinie opracowano i wdrożono na terenie całego kraju kwestionariusze szacowania ryzyka w związku z przemocą w rodzinie.

Funkcjonariusze otrzymali instrukcje wyjaśniające, jak interpretować sytuacje świadczące o tym, że mają do czynienia z zagrożeniem wymagającym interwencji. Laminowane formularze trafiły do policjantów, którzy na co dzień podejmują interwencje w związku z przemocą domową. Dodatkowo w 2020 i na początku 2021 roku 35 tys. funkcjonariuszy zostało przeszkolonych z narzędzia reagowania na przemoc pod kątem wykrywania sytuacji, które mogłyby nieść zagrożenie dla życia i zdrowia domowników.

Jak wynika z najnowszego "Sprawozdania z działań Ministerstwa Spraw Wewnętrznych dotyczących zapobiegania przemocy w rodzinie" po wprowadzeniu instrukcji policjanci dokładniej identyfikują przypadki przemocy domowej oraz znacznie częściej eliminują bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia ofiar. Nowe rozwiązania zostały opracowane z inicjatywy Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, przez Komendę Główną Policji we współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje oraz Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna Pucz-Swarzewska
Umiarkowani



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 11:44, 27 Gru 2014    Temat postu:

Cytat:

Minister na VII Międzynarodowej Konferencji Antykorupcyjnej

W Kancelarii Premiera odbyła się VII Międzynarodowa Konferencja Antykorupcyjna pt. "Krajowe strategie antykorupcyjne". - Nasze ministerstwo z dużą energią włączyło się w działania antykorupcyjne - zapewniła podczas spotkania minister spraw wewnętrznych i administracji Marta Fornero.

Współorganizatorami konferencji byli Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Służba Cywilna. Spotkanie zainicjował Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Szef ABW Dariusz Łuczak podkreślił, że walka z korupcją przynosi coraz lepsze rezultaty. Podczas wystąpienia przywołał opublikowany na początku grudnia najnowszy ranking Transparency International ("Indeks Percepcji Korupcji 2021"). W tym roku TI sklasyfikowała pod względem poziomu korupcji 175 państw w skali od 0 (najwyższy poziom korupcji) do 100 punktów. Polska, która uzyskała 61 punktów, zajęła w tegorocznym rankingu 35. miejsce. Rok temu Polska była z 60 punktami na 38.

Jak podkreślał Dariusz Łuczak, to "historycznie wysoki wynik", który świadczy o "pozytywnym trendzie". Podkreślał, że poprawa jest wynikiem wspólnej pracy instytucji państwowych oraz organizacji pozarządowych. Dodał, że wyższy wynik w międzynarodowym badaniu nie osłabi działań ukierunkowanych na zwalczanie korupcji. Marta Fornero zwróciła uwagę, że rośnie wykrywalność przestępstw korupcyjnych. - Ze statystyk wynika, że w 2020 roku mieliśmy w Polsce bardzo wysoki wskaźnik wykrywalności przestępstw o charakterze korupcyjnym. Policja stwierdziła ich blisko 19 tysięcy, co w stosunku do roku poprzedniego oznacza wzrost o 76 procent. W roku 2021 wykryto ich ponad 14 tysięcy - powiedziała szefowa MSW.

Podkreśliła, że szczególna specyfika tych przestępstw, polegająca na tym, że "i korumpującemu, i korumpowanemu zależy na zachowaniu tajemnicy" sprawia, że nadal pozostaje otwarte pytanie, ile przestępstw pozostaje niewykrytych. Szefowa MSWiA wskazała, że ta specyfika powinna rzutować na sposób prowadzenia działań antykorupcyjnych.

Szefowa resortu spraw wewnętrznych i administracji dodała, że MSWiA aktywnie włącza się w działania antykorupcyjne. Wspomniała o wprowadzonym w resorcie Systemie Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym oraz działalności Pełnomocniczki do spraw Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym i Doradcy Etycznego. Szefowa Służby Cywilnej Claudia Torres-Bartyzel wskazała, jak ważna jest prewencja w tym obszarze. - Korupcja jest poważną chorobą wyniszczającą państwo i jego obywateli. Tutaj, tak jak w przypadku każdej choroby, lepiej jest zapobiegać niż leczyć - dodała.

W spotkaniu w Kancelarii Premiera wzięli udział również przedstawiciele krajowych oraz zagranicznych instytucji oraz organizacji, które zajmują się zapobieganiem i zwalczaniem tego zjawiska. Po sesji inauguracyjnej odbyły się spotkania eksperckie. Poruszano na nich tematy dotyczące wzmocnienia działań prewencyjnych i edukacyjnych w obszarze korupcji oraz w zakresie jej zwalczania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna Pucz-Swarzewska
Umiarkowani



Dołączył: 20 Sie 2014
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 16:19, 25 Sty 2015    Temat postu:

Cytat:

Spotkanie z fundacjami wspierającymi funkcjonariuszy i ich rodziny

Małgorzata Mikołajczuk, minister spraw wewnętrznych i administracji spotkała się z przedstawicielami Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach oraz Fundacji Pomocy Poszkodowanym Funkcjonariuszom i Pracownikom PSP oraz członkom ich Rodzin "Solidarni".

- Dziękuję wszystkim wolontariuszom i darczyńcom za zaangażowanie, solidarność oraz otwarte serce wobec rodzin poszkodowanych i zmarłych na służbie policjantów i strażaków - powiedziała w trakcie spotkania minister Małgorzata Mikołajczuk. Szefowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych towarzyszyli komendanci główni: policji - gen. insp. Marek Działoszyński i PSP - gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz.

Spotkanie z minister spraw wewnętrznych i administracji było okazją do podsumowania dotychczasowej działalności Fundacji. Celem Fundacji "Solidarni" jest prowadzenie działalności na rzecz funkcjonariuszy pożarnictwa, pracowników, emerytów i rencistów PSP oraz członków ich rodzin. Tylko w 2021 r. Fundacja udzieliła pomocy 108 osobom, głównie w postaci zapomogi bądź zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, usług medycznych oraz środków pielęgnacyjnych. Fundacja pomaga także wdowom i dzieciom osieroconym przez strażaków, którzy zginęli na służbie, a ich rodziny pozostają w trudnej sytuacji materialnej. Fundacja działa od 2013 r., kontynuując działalność poprzedniego Funduszu Pomocy Poszkodowanym Ratownikom (2001-2012).

Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach pomaga wdowom i dzieciom, osieroconym przez policjantów poległych na służbie. Fundacja działa od 25 lat. Fundacja skupia się m.in. na udzielaniu zapomóg, stypendiów i pomocy materialnej związanej z kształceniem i nauką dzieci poległych policjantów, a także organizowaniem oraz dofinansowywaniem pobytu dzieci i młodzieży na koloniach i obozach. Środki, które fundacja przeznacza na pomoc wdowom i sierotom, pochodzą ze zbiórek pieniężnych, darowizn oraz odpisów z podatku dochodowego. Fundacja ma pod opieką ponad 270 rodzin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Archiwum / Rząd Beaty Lindholm Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin