Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna www.rzeczpospolita2015.fora.pl
Symulacja Polityczna
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kandydatury do TK

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Archiwum / Sejm X kadencji / Laska Marszałkowska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mikołaj Liściowski
Nowa Prawica



Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 4329
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 13:09, 09 Maj 2014    Temat postu: Kandydatury do TK

Kandydaturę na sędziego TK może zgłosić co najmniej 50 posłów lub prezydium sejmu.
Czas na zgłoszenia do godziny 15:00 12 maja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mikołaj Liściowski
Nowa Prawica



Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 4329
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 14:21, 09 Maj 2014    Temat postu:

Lub Parlamentarny Nowej Prawicy zgłasza kandydaturę Tadeusza Erecińskiego:

Tadeusz Ereciński (ur. 16 września 1946 w Łodzi) – polski prawnik i socjolog, profesor nauk prawnych, sędzia, prezes Izby Cywilnej Sądu Najwyższego.

W 1968 ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. W 1971 uzyskał magisterium z socjologii na UW. Od 1 października 1968 pracował jako asystent w Zakładzie Postępowania Cywilnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Odbył pozaetatową aplikację sądową w Sądzie Wojewódzkim dla m.st. Warszawy. W 1972 zdał egzamin sędziowski.

W 1974 uzyskał stopień doktora nauk prawnych (za rozprawę doktorską zatytułowaną Sądowe dochodzenie roszczeń z tytułu obowiązkowych ubezpieczeń samochodowych otrzymał drugą nagrodę w konkursie "Państwa i Prawa"). Od tego samego roku zatrudniony na stanowisku adiunkta w Instytucie Prawa Cywilnego Uniwersytetu Warszawskiego. W 1981 uzyskał stopień doktora habilitowanego w specjalności postępowania cywilnego (za pracę habilitacyjną Prawo obce w sądowym postępowaniu cywilnym otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie "Państwa i Prawa"), po czym został powołany na stanowisko docenta. W latach 1987–1990 pełnił funkcję prodziekana Wydziału Prawa i Administracji. W latach 1985–1990 był wykładowcą postępowania cywilnego i prawa międzynarodowego prywatnego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Od 1990 objął stanowisko profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Warszawskiego. W 1991 otrzymał tytuł naukowy profesora nauk prawnych, a w 1997 nominację na profesora zwyczajnego UW. W 1997 został kierownikiem Zakładu Postępowania Cywilnego na WPiA (przekształconego później w Katedrę Postępowania Cywilnego).

W 1990 powołany na sędziego Sądu Najwyższego w Izbie Cywilnej. 21 listopada 1996 został prezesem Sądu Najwyższego kierującym pracami Izby Cywilnej.

Został również członkiem Stowarzyszenia Naukowego Collegium Invisibile i rady naukowej Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, a w 1991 redaktorem naczelnym miesięcznika "Przegląd Sądowy". W 1990 powołano go w skład Komisji ds. Reformy Prawa Cywilnego przy Ministrze Sprawiedliwości, a w 1997 na wiceprzewodniczącego Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego. W 1997 powołany na eksperta Rady Europy, w 1999 w skład Komitetu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, a w 2002 w skład Europejskiej Komisji ds. Wymiaru Sprawiedliwości.

Dorobek naukowy Tadeusza Erecińskiego obejmuje około 120 publikacji z zakresu postępowania cywilnego, organizacji wymiaru sprawiedliwości i socjologii prawa (książek, rozpraw, artykułów i części prac zbiorowych oraz glos). Autor lub współautor m.in. publikacji: Apelacja i kasacja w procesie cywilnym (1996), Komentarz do Kodeksu Postępowania Cywilnego (cz. I i II, I wyd. 1997 i 1998), Międzynarodowe Postępowanie Cywilne (2000), Komentarz do prawa o ustroju sądów powszechnych i ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa (2002).

W 2012, za wybitne osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej i działalności dydaktycznej, za zasługi na rzecz rozwoju nauki, prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janusz Siemieńczuk
Blok Janusza Siemieńczuka



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3226
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 18:01, 09 Maj 2014    Temat postu:

og A przepisy się nie zmieniły i teraz jest to 25 posłów? W końcu wszystko mieliśmy dzielić na pół.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek Kohn




Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 805
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 20:02, 09 Maj 2014    Temat postu:

OG: To jest ustawowy wymóg, a z tego co widzę, nie zmieniliście tego artykułu... pomyślcie o tym Very Happy Nadal jest 50.

Ostatnio zmieniony przez Marek Kohn dnia Pią 20:02, 09 Maj 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Renata Charleson
Porozumienie Centrum "Razem"



Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 2568
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 23:14, 09 Maj 2014    Temat postu:

[og]Nikt nic nie będzie zmieniał. Dopóki PC "R" ma powyżej 50 głosów. Żartuje. Po prostu tak "ustalono" pierwej i w sumie nie brałem pod uwagę faktu podziału regulaminu według aktualnej sytuacji[/og]



Klub Parlamentarny Porozumienia Centrum "Razem" proponuje kandydaturę Jerzego Pisulińskiego.

Cytat:
Jerzy Pisuliński to profesor nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, od 2008 prodziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. współpracy zagranicznej, od 2012 kierownik katedry Prawa Cywilnego UJ. Związany z katedrą od 1987. Członek Komisji prawniczej Polskiej Akademii Umiejętności.

Biegle włada językiem Angielskim (Brytyjskim) oraz Niemieckim (wschodniośrodkowogórnoniemieckim).


Osoba naszego kandydata to kandydat oddany Konstytucji. Kandydat niezależny poglądowo. Kandydat preferujący zdrowy rozsądek i przywiązanie do najwartościowszych zasad prawniczych. "Porozumienie" nie wyobraża sobie lepszej kandydatury na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

Apelujemy o poparcie kandydatury.


Ostatnio zmieniony przez Renata Charleson dnia Pią 23:16, 09 Maj 2014, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janusz Siemieńczuk
Blok Janusza Siemieńczuka



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3226
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 23:48, 09 Maj 2014    Temat postu:

Cytat:
Klub Parlamentarny Ruch Rozwoju zgłasza kandydaturę dr hab. Kamila Zeidlera, profesora Uniwersytetu Gdańskiego.
Cytat:
Dr hab. Kamil Zeidler, prof. UG – urodzony w Gdańsku, prawnik, profesor nadzwyczajny w Katedrze Teorii i Filozofii Państwa i Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, który to Wydział ukończył (praca magisterska: Prowadzenie działalności gospodarczej w dziedzinie kultury i sztuki, Gdańsk 2001) i gdzie obronił doktorat w zakresie nauk prawnych (Prawna ochrona dziedzictwa kultury. Studium z teorii państwa i prawa, Gdańsk 2006), którego promotorem był prof. dr hab. Leszek Starosta, a recenzowany był przez prof. zw. dr. hab. Jana Pruszyńskiego i prof. zw. dr. hab. Jerzego Zajadło. W kwietniu 2012 r. uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego nauk prawnych w zakresie prawa - teorii i filozofii prawa.

Autor przeszło trzystu publikacji w zakresie prawa ochrony dziedzictwa kultury oraz teorii i filozofii prawa, prawa międzynarodowego oraz europejskiego. Występował na wielu krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych (w tym Chiny i Korea Południowa). Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na pracę naukowo-badawczą w zakresie ochrony dóbr kultury (2003, 2007), jak też stypendysta Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego (2004-2005) oraz DAAD w Bonn (1997). W 2008 roku otrzymał Nagrodę Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena w kategorii nauk humanistycznych za pracę z zakresu prawa ochrony dziedzictwa kultury. W 2009 r. od Komendanta Głównego Policji otrzymał Pamiątkową Złotą Plakietką „z podziękowaniami za współpracę z Policją w ochronie dziedzictwa narodowego".

Prowadził i prowadzi wykłady oraz ćwiczenia między innymi z przedmiotów: Teorii i filozofia prawa, Logika, Wstęp do prawoznawstwa, Retoryka prawnicza, Prawo Islamu i Dalekiego Wschodu ale także Europejskie dziedzictwo kultury, Podstawy prawne dotyczące muzeów w Polsce i UE oraz Prawo ochrony dziedzictwa kultury. Wykładał także w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, Akademii Morskiej w Gdyni, jak też na kierunku historii sztuki Wydziału Filologiczno-Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego.

Członek stowarzyszeń naukowych: Sekcji Polskiej IVR (Internationale Vereinigung für Rechts und Sozialphilosophie), Grupy Polskiej ILA (International Law Association), Polskiego Komitetu Narodowego ICOMOS (International Council on Monuments and Sites) Polskiego Komitetu Narodowego ICOM (International Council of Museums) oraz Gdańskiego Towarzystwa Naukowego. Społeczny opiekun zabytków. Prowadził aukcje dzieł sztuki i zabytków, również na cele charytatywne. W 2005 roku współpracował z domem aukcyjnym Sotheby’s (Restitution Department) w Londynie w zakresie spraw rewindykacyjnych w Polsce. W 2007 roku dyrektor w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Od 2008 roku ekspert-doradca Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.


Jest to kandydat całkowicie bezstronny i niezależny. Liczymy na poparcie jego kandydatury przez wszystkie frakcje w parlamencie.


og Jest 41 podpisów, więc proszę o podpisy Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łukasz Bojarski
Umiarkowani



Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 43
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob 11:53, 10 Maj 2014    Temat postu:

Klub Parlamentarny Polskiej Partii Ludowej zgłasza kandydaturę prof. Bogusława Banaszaka.

Cytat:
Bogusław Banaszak (ur. 3 lutego 1955) – polski profesor prawa, wykładowca akademicki. Specjalista prawa konstytucyjnego i prawa administracyjnego. Kierownik Katedry Prawa Konstytucyjnego Uniwersytetu Wrocławskiego.

W latach 1973–1975 studiował prawo na Uniwersytecie Wrocławskim. W 1983 uzyskał promocję a w 1991 habilitację. W semestrze letnim 1994 był profesorem wizytującym na Uniwersytecie Wiedeńskim. Od 1998 profesor nauk prawnych. Wykładowca prawa konstytucyjnego i prawa administracyjnego na Uniwersytecie Wrocławskim oraz w Collegium Polonicum w Słubicach, wspólnej placówce Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Od maja 2000 do października 2001 członek Rady Doradczej do spraw Praw Człowieka przy Ministrze Spraw Zagranicznych. 4 listopada 2004 odebrał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Peczu (Węgry), natomiast w 2010 roku otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Piteşti w Rumunii. Doradca Rzecznika Praw Obywatelskich. Przewodniczący Rady Legislacyjnej przy Prezesie Rady Ministrów X kadencji.

Autor ponad 250 prac naukowych, wśród których są monografie, podręczniki, studia i artykuły. Kilkadziesiąt z nich opublikowano za granicą (na Węgrzech, w Austrii, Niemczech, Francji, Chile, Korei Południowej, Holandii). Profesor Bogusław Banaszak dyplomował 16 doktorów, w tym trzech w Niemczech, oraz ponad 200 magistrów.


Z punktu widzenia urzędu istotną kwestią jest ta, że zainteresowania badawcze pana profesora dotyczą prawa konstytucyjnego i parlamentarnego i co ma również istotne znaczenie – prawa człowieka. Należy również wspomnieć, że nigdy nie był on czynnym politykiem i nigdy publicznie nie opowiadał się za żadną opcją polityczną. Nie mamy wątpliwości, że Trybunał Konstytucyjny to odpowiednie miejsce dla takich osób jak prof. Banaszak. Dlatego będziemy prosili Sejm o poparcie tej kandydatury.



58 podpisów PPL
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek Kohn




Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 805
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 13:17, 10 Maj 2014    Temat postu:

OG: Orzeczenia też będzie plagiatował? :* [link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łukasz Bojarski
Umiarkowani



Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 43
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob 20:08, 10 Maj 2014    Temat postu:

OG: Ładnie to tak rzucać oskarżenia bez prawomocnego orzeczenia sądu? xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janusz Siemieńczuk
Blok Janusza Siemieńczuka



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3226
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 20:09, 10 Maj 2014    Temat postu:

og Proszę o podpisy dobrych ludzi Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mikołaj Liściowski
Nowa Prawica



Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 4329
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 21:03, 10 Maj 2014    Temat postu:

9 podpisów posłów Nowej Prawicy pod kandydaturą Zeidlera
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janusz Siemieńczuk
Blok Janusza Siemieńczuka



Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3226
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 12:23, 11 Maj 2014    Temat postu:

og Dzięki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Archiwum / Sejm X kadencji / Laska Marszałkowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin