Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna www.rzeczpospolita2015.fora.pl
Symulacja Polityczna
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kandydaci na Marszałka Izby Samorządowej
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Sejm i Izba Samorządowa / Izba Samorządowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna Pucz-Swarzewska
UmiarkowaniDołączył: 20 Sie 2014
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro 13:28, 01 Kwi 2015    Temat postu: Kandydaci na Marszałka Izby Samorządowej

W związku z rezygnacją Livii Lascivo Izba Samorządowa wybierze nowego Marszałka. Proszę kluby o zgłaszanie kandydatur. og: Czas na złożenie 48 godzin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
AdministratorDołączył: 13 Cze 2013
Posty: 14466
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 13:32, 01 Kwi 2015    Temat postu:

Cztery deputowane SiLD ponownie zgłaszają kandydaturę Livii Lascivo (zgodnie z regulaminem IS potrzebne jest poparcie jeszcze jednego deputowanego)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maria Stern
Prezydent RPDołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3495
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 13:32, 01 Kwi 2015    Temat postu:

Pod wnioskiem podpisała się Paulina Hall (OC).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna Pucz-Swarzewska
UmiarkowaniDołączył: 20 Sie 2014
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro 13:42, 01 Kwi 2015    Temat postu:

Deputowani partii Umiarkowanych zgłaszają kandydaturę pani wicemarszałek Hanny Zdanowskiej.
Cytat:
Hanna Elżbieta Zdanowska z domu Aleksandrzak (ur. 23 marca 1959 w Łodzi) - polska inżynier środowiska, samorządowiec, polityk, posłanka na Sejm VI kadencji, wicemarszałek i deputowana do Izby Samorządowej I kadencji, w latach 2010-2018 prezydent Łodzi.

Z wykształcenia inżynier środowiska, ukończyła studia na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej. Prowadziła własną działalność gospodarczą w przemyśle odzieżowym. Przez sześć lat była dyrektorem biura Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej. W 2006 uzyskała mandat radnej Rady Miejskiej w Łodzi, w styczniu 2007 zrezygnowała z zasiadania w niej w związku z powołaniem na stanowisko zastępcy prezydenta miasta ds. związanych z edukacją, sportem, a także funduszami unijnymi.

W 2007 została wybrana do Sejmu z listy Platformy Obywatelskiej. Kandydując w okręgu łódzkim, uzyskała 11 506 głosów. Pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Polsko-Tajwańskiego Zespołu Parlamentarnego.

W wyborach samorządowych w 2010 została zgłoszona jako kandydatka na prezydenta Łodzi z ramienia Platformy Obywatelskiej. W pierwszej turze wyborów z 21 listopada 2010 zdobyła 69 613 (34,04%) głosów, zajmując pierwsze miejsce wśród kandydatów. 5 grudnia tego samego roku zwyciężyła w drugiej turze wyborów z Dariuszem Jońskim z wynikiem 60,65% głosów, 13 grudnia została zaprzysiężona na stanowisko prezydenta miasta. W 2014 roku z powodzeniem ubiegała się o reelekcję, którą uzyskała, zdobywają 52% głosów w drugiej turze wyborów. W 2018 roku zrezygnowała z ponownego ubiegania się o urząd prezydencki, poparła kandydatkę PPL Barbarę Bardo. W lipcu 2019 roku uzyskała mandat deputowanej do Izby Samorządowej I kadencji z list Polskiej Partii Ludowej. Po wyborach została wybrana na Wicemarszałka Izby.

Odznaczona Srebrnym Medalem za Zasługi dla Policji (2011) i Medalem Pro Patria (2013).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mikołaj Liściowski
Nowa PrawicaDołączył: 14 Cze 2013
Posty: 4322
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 14:05, 01 Kwi 2015    Temat postu:

Reprezentanci KP Nowej Prawicy zgłaszają kandydaturę Rafała Dutkiewicza. Oto jego życiorys:
Cytat:

Rafał Franciszek Dutkiewicz (ur. 6 lipca 1959 w Mikstacie) – polski przedsiębiorca, samorządowiec i polityk, w latach 2002-2018 prezydent Wrocławia, reprezentant na Izbę Samorządową I kadencji.

Na przełomie lat 70. i 80. był organizatorem Tygodni Kultury Chrześcijańskiej we Wrocławiu i przewodniczącym Towarzystwa Stypendialnego im. A. Mickiewicza. W tym czasie aktywnie działał także w harcerstwie, w latach 80. był członkiem Rady Naczelnej ZHP.
W 1982 ukończył studia z zakresu matematyki stosowanej na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej. Studiował także na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie w 1985 obronił doktorat z logiki formalnej pracą Z badań nad metodą tablic semantycznych Betha, której promotorem był profesor Ludwik Borkowski.
W latach 80. zatrudniony jako pracownik naukowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego.
W okresie stanu wojennego działał w podziemnych strukturach „Solidarności” we Wrocławiu. W 1989 pełnił funkcję sekretarza Komitetu Obywatelskiego, a w 1990 przewodniczącego KO we Wrocławiu.
W latach 90. założył polski oddział Signium International, międzynarodowej firmy zajmującej się wyszukiwaniem kadr kierowniczych. W wyborach w 1991 bez powodzenia startował z listy Unii Demokratycznej do Sejmu, a w 1993 również bez powodzenia z ramienia KLD do Senatu. Wraz z Grzegorzem Schetyną współtworzył Radio Eska.

W 2002 został wybrany na prezydenta Wrocławia, będąc popieranym przez byłego prezydenta Bogdana Zdrojewskiego oraz Platformę Obywatelską. W drugiej turze pokonał kandydatkę SLD-UP, Lidię Geringer de Oedenberg. W wyborach samorządowych w 2006 wystartował jako kandydat niezależny (z poparciem m.in. PO i PiS). Wygrał w pierwszej turze, zdobywając 84,53% głosów mieszkańców Wrocławia. Również w 2010 wygrał wybory w pierwszej turze, uzyskując ok. 72% głosów.

Za jego prezydentury do Wrocławia przeniósł się z Cieszyna Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty, ustanowiono Literacką Nagrodę Europy Środkowej Angelus oraz Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius, reaktywowano też festiwal Jazz nad Odrą. Miasto otrzymało status miasta-gospodarza piłkarskich mistrzostw Europy w 2012. Wrocław został też wybrany na Europejską Stolicę Kultury 2016.
W 2008 był współzałożycielem (wraz z m.in. Rafałem Matyją i Kazimierzem Michałem Ujazdowskim) oraz pierwszym przewodniczącym (do 2009) Ruchu Obywatelskiego „Polska XXI”. 5 lutego 2011 został wybrany na prezesa stowarzyszenia Obywatelski Dolny Śląsk (przekształconego Dolnego Śląska XXI, wcześniejszego odłamu Polski XXI, w którym był szefem rady programowej).
W 2011 z jego inicjatywy powstała Unia Prezydentów – Obywatele do Senatu – komitet wyborczy, który wystawił własnych kandydatów do Senatu w wyborach parlamentarnych w tym samym roku.

W listopadzie 2014 wystartował ponownie w wyborach samorządowych. Uzyskał z ramienia Platformy Obywatelskiej mandat radnego sejmiku dolnośląskiego V kadencji. Kandydował także ponownie na prezydenta Wrocławia z ramienia KWW Rafał Dutkiewicz z Platformą (współtworzonego przez jego współpracowników i PO). Wygrał w drugiej turze głosowania z poparciem blisko 55%, pokonując Mirosławę Stachowiak-Różecką z Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach samorządowych w 2018 roku bez powodzenia ubiegał się o reelekcję ( z własnego komitetu z poparciem m. in. Nowej Prawicy) przegrywając z Agnieszka Piesiewicz.
W wyborach parlamentarnych w 2019 roku z powodzeniem ubiegał się o mandat reprezentanta na Izbę Samorządową w okręgu dolnośląskim z ramienia Nowej Prawicy, pokonując m. in. Ewę Wolak, Alicję Chybicką i Mirosławę Stachowiak-Różecką. Po wyborach został wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego Nowej Prawicy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Halina Bożyszkiewicz
Prawo i SprawiedliwośćDołączył: 05 Gru 2013
Posty: 4247
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3

PostWysłany: Śro 20:10, 01 Kwi 2015    Temat postu:

Lidia Lshandt, Arkadiusz Mularczyk oraz Zbigniew Ziobro pragną złożyć kandydaturę Zbigniewa Ziobro na stanowisko Marszałka IS.

Cytat:
Zbigniew Ziobro - Urodzony w dniu 18 sierpnia 1970 roku w Krakowie, w tym mieście ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po studiach odbył aplikację prokuratorską.

Szkołę podstawową i średnią ukończył w Krynicy, gdzie jego rodzice pracowali jako lekarze. W 1986 roku, jako uczeń liceum, zorganizował protest w sprawie planowanego przebiegu obwodnicy w Krynicy. Pod petycją w tej sprawie zebrał kilkaset podpisów. W latach 1986/1987 wystąpił z inicjatywą zmiany nazwy ulicy Bieruta na przedwojenną nazwę ulicę Piłsudskiego w Krynicy, pod petycją podpisali się niemal wszyscy licealiści. W wolnej Polsce nazwa ulicy została zmieniona. W trakcie wyborów w 1989 roku, współdziałając z Komitetem Obywatelskim Solidarność w Krynicy, zorganizował młodzieżowe punkty wyborcze, promujące kandydatów OKP.

W 1989 dostał się na wydział prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studia ukończył w 1994 roku.

Od początku swej publicznej działalności, Zbigniew Ziobro mocno angażował się społecznie i wychodził naprzeciw problemom mieszkańców Krakowa. W 1999 roku założył w Krakowie stowarzyszenie Katon oraz Centrum Pomocy Ofiarom Przestępstw i Patologii Społecznych. Jest to samodzielny, niepubliczny ośrodek, którego zadaniem jest udzielanie bezpłatnej, wszechstronnej prawnej i podstawowej psychologicznej, pomocy osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw i patologii społecznych.


W 2001 roku, Lech Kaczyński, ówczesny Minister Sprawiedliwości powołał go na stanowisko Wiceministra Sprawiedliwości. Pełniąc tę funkcję Zbigniew Ziobro przygotował projekt nowelizacji Kodeksu Karnego. Jest autorem zmian zmierzających m.in. do ułatwienia walki z przestępczością kryminalną i niszczącą gospodarkę korupcją, także tą w sporcie.

W wyborach parlamentarnych w 2005 roku uzyskał mandat posła z okręgu krakowskiego, uzyskując przy tym najwięcej głosów w okręgu. Był szefem kampanii wyborczej Lecha Kaczyńskiego ubiegającego się o urząd Prezydenta RP.

W dniu 31 października 2005 roku został powołany na stanowisko Ministra Sprawiedliwości-Prokuratora Generalnego. Stanowisko to zajmował do listopada 2007 roku.

W wyborach parlamentarnych w 2007 roku po raz kolejny otrzymał najwięcej głosów w okręgu krakowskim (164 681).
W dniu 12 stycznia 2008 roku został powołany na funkcję wiceprezesa partii Prawo i Sprawiedliwość.
W 2006 roku Zbigniew Ziobro zdobył tytuł Człowieka Roku tygodnika „Wprost”.
W czerwcu 2009 roku uzyskał mandat posła do Parlamentu Europejskiego uzyskując 335 933 głosy.


Z powodu wymogów formalnych brakuje nam 2 podpisów pod kandydaturą. Bardzo prosimy o poparcie kandydatury.


Ostatnio zmieniony przez Halina Bożyszkiewicz dnia Śro 20:11, 01 Kwi 2015, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janusz Siemieńczuk
Blok Janusza SiemieńczukaDołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3226
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Śro 20:16, 01 Kwi 2015    Temat postu:

Chyba już nikt nie zgłosi, możecie państwo wicemarszałkowie dać pod głosowanie Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Halina Bożyszkiewicz
Prawo i SprawiedliwośćDołączył: 05 Gru 2013
Posty: 4247
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3

PostWysłany: Śro 20:19, 01 Kwi 2015    Temat postu:

Czas do 3 kwietnia do godziny 14:28 Smile My na przykład czekamy na podpisy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janusz Siemieńczuk
Blok Janusza SiemieńczukaDołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3226
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 19:07, 03 Kwi 2015    Temat postu:

Dajcie pod głosowanie, bo jestem ciekaw wyników Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna Pucz-Swarzewska
UmiarkowaniDołączył: 20 Sie 2014
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 19:10, 03 Kwi 2015    Temat postu:

Zdanowska:

Otwieram głosowanie.

Zgłoszono trzech kandydatów na Marszałka Izby Samorządowej:
- Livia Lascivo
- Hanna Zdanowska
- Rafał Dutkiewicz

Jeden zgłoszony kandydat - Zbigniew Ziobro - nie zebrał wystarczającej liczby podpisów.

Głosujemy tylko na jednego kandydata.

og: głosowanie potrwa 48h, chyba że wszyscy zagłosują wcześniej


Ostatnio zmieniony przez Katarzyna Pucz-Swarzewska dnia Pią 19:10, 03 Kwi 2015, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna Pucz-Swarzewska
UmiarkowaniDołączył: 20 Sie 2014
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 19:24, 03 Kwi 2015    Temat postu:

Zdanowska [14]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janusz Siemieńczuk
Blok Janusza SiemieńczukaDołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3226
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 19:28, 03 Kwi 2015    Temat postu:

Zdanowska [8]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mikołaj Liściowski
Nowa PrawicaDołączył: 14 Cze 2013
Posty: 4322
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 19:45, 03 Kwi 2015    Temat postu:

10 głosów na Dutkiewicza
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Halina Bożyszkiewicz
Prawo i SprawiedliwośćDołączył: 05 Gru 2013
Posty: 4247
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3

PostWysłany: Pią 19:54, 03 Kwi 2015    Temat postu:

RLN:
1-wstrzymujący
SP:
2-wstrzymujące
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maria Stern
Prezydent RPDołączył: 13 Cze 2013
Posty: 3495
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pią 20:11, 03 Kwi 2015    Temat postu:

Lascivo - 8
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
AdministratorDołączył: 13 Cze 2013
Posty: 14466
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Sob 14:38, 04 Kwi 2015    Temat postu:

4 x Lascivo
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katarzyna Pucz-Swarzewska
UmiarkowaniDołączył: 20 Sie 2014
Posty: 944
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 14:15, 05 Kwi 2015    Temat postu:

Głosowanie zakończone.
Głosowało 47 deputowanych.

1) Na Hannę Zdanowską oddano głosów 22
2) Na Livię Lascivo oddano głosów 12
3) Na Rafała Dutkiewicza oddano głosów 10
Oddano 3 głosy wstrzymujące.

Izba Samorządowa wybrała Hannę Zdanowską na swojego Marszałka.
BŁĄD MASZYNY DO GŁOSOWANIA


Ostatnio zmieniony przez Katarzyna Pucz-Swarzewska dnia Pon 8:23, 06 Kwi 2015, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mikołaj Liściowski
Nowa PrawicaDołączył: 14 Cze 2013
Posty: 4322
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 21:10, 05 Kwi 2015    Temat postu:

Wydaje mi się, że powinna być druga tura. Zdanowska nie uzyskała bezwzględnej większości
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Administrator
AdministratorDołączył: 13 Cze 2013
Posty: 14466
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 21:16, 05 Kwi 2015    Temat postu:

Zgadza się, tak stanowi regulamin IS.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mikołaj Liściowski
Nowa PrawicaDołączył: 14 Cze 2013
Posty: 4322
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 21:41, 05 Kwi 2015    Temat postu:

Wicemarszałek Zamoyski
Ponieważ żaden z kandydatów nie uzyskał bezwzględnej większości w pierwszym głosowaniu odbędzie się głosowanie ponowne pomiędzy następującymi kandydatami:
Hanna Zdanowska
Livia Lascivo
Głosowanie trwa do godziny 23:00 7 kwietnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.rzeczpospolita2015.fora.pl Strona Główna -> Sejm i Izba Samorządowa / Izba Samorządowa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin